Василь Хмельницький: Топ-5 перспективних напрямків в бізнесі до 2025 року

Василь Хмельницький: Топ-5 перспективних напрямків в бізнесі до 2025 року

12.06.2019 04:00
  361
Ukrainian Retail Association

Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи UFuture, про бізнес-ментальність українців, причини інвестувати в розвиток підприємництва, а також необхідність вивчати англійську мову і будувати якісні транспортні магістралі.

Цей матеріал доступний російською мовою

18 червня в Києві в культурному центрі “Мистецький Арсенал” пройде перший в Україні спеціалізований форум для інвесторів у роздрібну торгівлю і девелопмент комерційної нерухомості — RAU Investment Forum. Одним із спікерів форуму – в сесії “Інвестиції в бізнес “, разом зі співвласницею Епіцентр К Галиною Герегою, київським міським головою Віталієм Кличком і генеральним директором інвесткомпанії Concorde Capital Ігорем Мазепою, виступить відомий столичний девелопер і засновник інвестиційної групи UFuture Василь Хмельницький.

В інтерв’ю виданню Delo.ua бізнесмен розповів про найбільш перспективні та привабливі для інвесторів галузі української економіки, бізнес-ментальність українців, конкурентоспроможність малих виробництв і багато іншого. Портал RAU публікує найцікавіші тези з матеріалу.

Про вплив проектів компанії на економіку країни

Технопарки UNIT.City, LvivTechCity та індустріальний парк Біла Церква дають глобальний соціальний ефект і мають величезне значення для країни, але для групи UFuture це в першу чергу бізнес.

Це довгострокові проекти, тому оцінити перший ефект зможемо через 5-10 років.

Інноваційний парк UNIT.City – це ціле місто можливостей в центрі Києва. Ми запускаємо його, щоб наші уми і таланти не їхали шукати кращого життя, а створювали успішні в усьому світі продукти і сервіси тут, в Україні.

Резидентами технопарку стають провідні світові компанії, які приносять в країну не тільки інвестиції, але й досвід, знання, стандарти. Моя мета – щоб такий інноваційний парк був в кожному великому місті України.

Індустріальний парк Біла Церква – свого роду гіпермаркет для заводів, єдиний виробничий майданчик з розвиненою інфраструктурою, на якій малий та середній бізнес легко може розгорнути свої невеликі виробництва.

Ми бачимо, що розвиток економіки України багато в чому буде залежати від малого і середнього підприємництва, а великий бізнес буде скорочувати робочі місця.

Індустріальний парк полегшує поріг входу у виробничий бізнес. Ми можемо почати випускати в Україні все, що зараз завозимо з Китаю і Туреччини – від шкарпеток і пластикових відер до технологічно складних виробів.

Про інвестиції UFuture та успішність проектів компанії

У минулому році група UFuture інвестувала в різні бізнеси майже $50 млн. У 2019 році ми плануємо вкласти ще близько $60 млн.

Якщо говорити про інвестиції тільки в імпакт-проекти, то загальну суму з урахуванням капітальних інвестицій оцінюю більш ніж в $50 млн.

У нас був довгий шлях і різний досвід, але на сьогодні, завдяки навичкам, залученим фахівцям і технологіям, всі наші проекти або вже приносять дохід, або створюють для нього основу, формують довгострокову конкурентну перевагу для компанії. Мова не завжди йде про швидку окупність, але це на 100% успішні проекти.

Про моделі розвитку підприємництва та ментальність українців

Ми можемо брати кращий світовий досвід, але створювати свій унікальний шлях до успіху. Минулий досвід сусідів вже не релевантний в сьогоденні. Хороший приклад – сусідня Польща, з цією країною ми дружні і близькі ментально.

Польща залучає великі інвестиції в підтримку малого і середнього бізнесу, створює індустріальні парки, в яких підприємці будують заводи, а держава допомагає в цих процесах.

Головне, щоб створювалися все нові й нові робочі місця. У Польщі, до речі, навчання малого і середнього бізнесу в руках держави. Всебічна підтримка малого підприємництва у них виявляється вже 20 років, і результат очевидний.

Особливість українського менталітету полягає в самовпевненості та небажанні вчитися. 90% підприємців кажуть: «Не треба мене вчити, просто дайте мені грошей», не розуміючи важливість отримання додаткових знань і досвіду.

Але є і позитивні риси. Українські підприємці втомилися чекати кращих часів і діють вже сьогодні: будують, проектують, платять податки, створюють робочі місця. Заробляючи в Україні, люди витрачають на послуги і товари тут же, і це приводить економіку до руху.

На жаль, ця тенденція тільки зароджується, і поодинці підприємцям не впоратися. До мене звертаються сотні розумних бізнесменів, але кожному допомогти неможливо.

Я б хотів, щоб підприємництву системно допомагала держава, створювалися спеціальні програми і державні інвестиційні фонди.

Про найперспективніші для інвестування галузі економіки

Україна може увійти в топ-10 інноваційних країн світу. IT-індустрія дуже перспективна завдяки концентрації кваліфікованих і талановитих кадрів.

Переробка сільськогосподарської продукції та експорт готових товарів – відмінна ніша. Сьогодні ми купуємо італійські макарони з українського зерна, хоча можемо самі виробляти і постачати якісні продукти в усі країни світу.

Виробництво будь-якої продукції, яку можна експортувати, відкриває хороші перспективи для бізнесу.

Розвиток цих напрямків призведе до створення тисяч успішних компаній з сотнями тисяч робочих місць, що безпосередньо вплине на зростання економіки.

У топ-5 напрямків підприємництва до 2025 року входять:
  1. Переробка сільгоспродукції.
  2. Штучний інтелект і big data.
  3. IT-рішення для глобального і місцевого ринків.
  4. Транспортні магістралі. Україна може бути провідним транспортним хабом між Європою та Азією.
  5. Сучасна освіта англійською мовою.

За матеріалами: Delo.ua

Читайте також –

Михайло Меркулов: Вісім головних світових трендів в торговій нерухомості


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку