Гендір Metro Cash & Carry Ukraine: чому товари в Україні дорожчі, ніж у Польщі

Гендір Metro Cash & Carry Ukraine: чому товари в Україні дорожчі, ніж у Польщі

26.10.2018 08:05
  745
rau

Ціни на деякі позиції в Україні на 40-50% дорожчі, ніж в сусідніх країнах. Генеральний директор компанії Metro Cash & Carry Ukraine Олів’є Лангле розповідає про те, як це можна змінити.

При підписанні Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, включаючи створення зони вільної торгівлі з країнами-членами ЄС, Україна взяла на себе низку законодавчих зобов’язань, – пише CEO Metro Cash & Carry Ukraine Олів’є Лангле у колонці для LIGA.net.

Одне з них — імплементувати так званий Регламент №608, який стосується роботи митниці. На це Україні дали три роки, тому Уряд наполягає на затвердженні законопроекту № 4614 в термін-до 1 січня 2019 року. Документ зареєстрований в парламенті ще в травні 2016-го і зараз його активно обговорюють.

У законопроекті є один цікавий пункт, який стосується так званого паралельного імпорту. Що це таке? Наведу приклад на поставках побутової техніки. Зараз продавати імпортну техніку на території України може тільки офіційний дистриб’ютор, який завозить її самостійно і продає всім операторам — супермаркетів побутової техніки та електроніки, фірмовим магазинам і навіть продовольчих гіпермаркетів.

Тому і ціни на один і той же товар приблизно однакові у всіх магазинах. Націнка на цій продукції вища, ніж у країнах Східної Європи.

Така ж ситуація з поставками одягу, взуття та іншим. Як результат: в Україні спостерігається парадоксальна ситуація. Ціни на товари вищі, а заробітні плати-нижчі порівняно з найближчими сусідами.

Чому ми не купуємо і не завозимо товарів безпосередньо? Якщо велика мережа захоче завезти товар, його гарантовано затримають на кордоні на 10 робочих днів. Додатково може бути виділено ще 10 робочих днів на експертизу. Весь цей час представники митних органів з’ясовуватимуть у офіційного дистриб’ютора, наскільки легальною є поставка.

Саме цей фактор і стримує великі компанії, які готові самостійно закуповувати товар, постачати його на територію України і потім проводити гарантійне обслуговування.

Митники нас підтримують, оскільки не хочуть витрачати час на з’ясування відносин з офіційними дистриб’юторами та імпортерами. Потрібно визнати, що і толку від такої роботи небагато. Наприклад, минулого року вони затримували товар на кордоні понад 10 000 разів, і тільки 14 випадків розглядали в суді як контрафакт. Інша продукція після тривалого простою все ж потрапляє на територію країни.

Як це працює на Заході? В країнах ЄС і США митниця не займається паралельним імпортом, але це питання регулюється. Наприклад, в США на етикетках таких товарів написано, що вони ввезені в країну не офіційним дистриб’ютором, а торговою мережею. Рітейлер і займається обслуговуванням техніки.

Подібної норми в Україні немає, що змушує нервувати дистриб’юторів. Вони прекрасно розуміють, що найбільші торговельні мережі країни можуть скласти їм конкуренцію і доведеться знижувати ціни.

Нам вигідно закуповувати товар безпосередньо у виробника. Конкуренція на ринку рітейлу посилюється і виграє той оператор, який зможе запропонувати краще ціну та асортимент. Наші інтереси тут повністю збігаються з інтересами споживача.

Джерело: LIGA.net

Читайте також –

Маркетинг-директор Metro Cash&Carry Ukraine: Яким буде Metro в 2025 році


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку