Головна > Новини > Новини компаній > Коней на переправі: в ТРЦ Blockbuster Mall новий керуючий і брокерська компанія
Коней на переправі: в ТРЦ Blockbuster Mall новий керуючий і брокерська компанія

Коней на переправі: в ТРЦ Blockbuster Mall новий керуючий і брокерська компанія

Операційне управління одним з найбільших ТРЦ Києва – Blockbuster Mall – перейшло від компанії Вагіфа Алієва до його бізнес-партнера Олександра Спектора. Також змінилася брокерська компанія: Colliers International Україна зайняла місце NAI Ukraine.

Цей матеріал доступний російською мовою

Про це RAU повідомила прес-служба українського підрозділу міжнародної консалтингової компанії Colliers International. Як уточнюється в повідомленні, партнер ТРЦ Blockbuster Mall Олександр Спектор отримав право управління і наповнення орендарями ТРЦ в січні цього року. Агентський договір з компанією Colliers International було підписано в рамках нової стратегії та оптимізації процесів.

«В даний час ми приймаємо естафету по наповненню орендарями одного з найбільших і очікуваних проектів Києва – ТРЦ Blockbuster Mall. З огляду на потенціал об’єкта, його значимість для ринку рітейлу, ми з великою відповідальністю підходимо до реалізації поставленого перед нами завдання. Наша головна мета в роботі над об’єктом – дотримання узгодженої стратегії розвитку ТРЦ з урахуванням актуальних тенденцій ринку і створення максимально якісного tenant-mix для успішної роботи проекту», – прокоментував керуючий директор Colliers International Україна Олександр Носаченко.

Відзначимо, що раніше брокериджем ТРЦ Blockbuster Mall займалася компанія NAI Ukraine.

За інформацією джерел RAU на ринку торговельної нерухомості, передача ТРЦ в управління Олександру Спектору була запланована давно, цю ж інформацію підтвердив Олександр Черницький – глава правління групи Mandarin Plaza, в портфель проектів якої входять ТРЦ Lavina Mall, Blockbuster Mall, Ocean Mall і низка інших проектів. За його словами, тепер компанія відходить від управління ТРЦ Blockbuster Mall, а NAI більше не буде займатися його брокериджем. У той же час, девелопер продовжить співпрацювати з NAI Ukraine в інших своїх проектах.

«Олександр Спектор виступав співінвестором будівництва ТРЦ Blockbuster Mall. Його домовленості з Вагіф Алієвим передбачали передачу ТРЦ в управління після відкриття об’єкта і заповнення орендарями. Як ми знаємо, з останнім завданням виникли деякі складності – ТРЦ досі стоїть напівпорожнім. Мабуть, тепер власник проекту вирішив зайнятися цим власноруч», – розповів RAU топ-менеджер консалтингової компанії в сфері торговельної нерухомості, який побажав залишитися неназваним.

Відзначимо, що Олександр Спектор – людина малопублічна, й інформації про нього небагато. У відкритих джерелах його найчастіше пов’язують з українським мільярдером Дмитром Фірташем, який останні шість років знаходиться під слідством в Австрії й може бути екстрадований до США за запитом ФБР. В Україні йому належать чотири хімічних заводи, що випускають мінеральні добрива, половина Запорізького титано-магнієвого комбінату, порт Ніка-тера, мережа облгазів, ультрасучасне тепличне господарство в Тернопільській області, телеканал Інтер і багато інших активів. Свого часу Олександр Спектор був топ-менеджером на підприємствах Фірташа, зокрема – керівником сільськогосподарської компанії олігарха DF Agro. В інших джерелах Спектор також згадується як кінцевий бенефіціар компанії КАН і власник бізнес-центру Сенатор.

Що стосується Дмитра Фірташа, то серед його активів також були проекти у сфері торговельної нерухомості. Зокрема, одна з головних недобудов України – ТРЦ Respublika загальною площею близько 300 000 кв. м. До 2015 року, коли Фірташ вже був заарештований в Австрії, будівля була побудована на 80%, і роботи зупинилися. У 2017 році НБУ стягнув корпоративні права на ТРЦ після того, як компанія Мегаполісжитлобуд припинила обслуговувати кредити, видані Надра Банком, який був визнаний неплатоспроможним. Права вимоги за кредитами, де ТРЦ Respublika виступив заставою, продавали кілька років. В підсумку лот був проданий тільки в лютому минулого року за 777 млн грн маловідомій компанії Солтекс Капітал.

Довідка. ТРЦ Blockbuster Mall – найбільший об’єкт торговельної нерухомості на ринку України. Орендна площа проекту після запуску I і II черг складе близько 160 000 кв. м. Відкриття об’єкту відбулося 20 листопада 2019 року. Якірним орендарем ТРЦ виступає супермаркет Сільпо з площею понад 8000 кв. м.

Читайте також – 

Власник Lavina, Blockbuster і Ocean Mall збільшив чистий прибуток на чверть

Про автора
Виктор Нагорский

Deputy Chief Editor Ukrainian Retail Association

Всі статті від автора
Иван Зайцев

Editor-in-chief Ukrainian Retail Association

Всі статті від автора