Анна Горкун, 46 Parallel Wine Group: Немає гіршого партнерства, аніж 50/50

Анна Горкун, 46 Parallel Wine Group: Немає гіршого партнерства, аніж 50/50

28.12.2021 08:15
  1324
Володимир Тиравський

На думку бізнес-леді, співвласниці та СЕО виноробної компанії 46 Parallel Wine Group і генерального директора компанії “Інкерман Україна”, за умов рівноправства та в разі виникнення конфлікту зіштовхуються інтереси двох осіб і це призводить до маніпуляцій зі сторони менеджменту.

Цей матеріал також доступний російською мовою

9 грудня в КВЦ Парковий пройшов IX RAU Summit – підсумкова подія року для власників і топ-менеджерів компаній сфер роздрібної торгівлі, торговельної нерухомості та B2B сектору. На RAU Summit 2021 зібралися близько 500 відвідувачів – це перші особи ключових гравців сфер роздрібної торгівлі та комерційної нерухомості, представники інвесторів та фінансових організацій, консультанти і виробники, а також гості з ближнього і далекого зарубіжжя.

В рамках пятої сесії саміту, відбулалась панельна дискусія на тему досвіду партнерства у бізнесі. Анна Горкун, власниця та CEO 46 Parallel Wine Group розповіла, яке партнерство зараз варто створювати. RAU пропонує ознайомитись з основними тезами її виступу.

Я, мабуть, не відкрию таємницю, коли скажу, що бізнес – це завжди про гроші та математику. Інтуїція – класна штука, але якщо тобі потрібно швидко ухвалити рішення, і звести усі ризики до мінімуму, то починаєш дуже швидко та якісно виконувати свою роботу “на калькуляторі”.

Я багато років відпрацювала в юридичній компанії, відповідала за те, щоб різні бізнеси пов’язати між собою та створити синергію. Перший висновок, який я зробила з усіх угод, які ми підготували – це те, що немає гіршого партнерства, аніж 50/50. Справа в тому, що завжди за умов рівноправства та в разі виникнення конфлікту зіштовхуються інтереси двох осіб і це призводить до маніпуляцій зі сторони менеджменту.

Ефект синергії – важливий, і я маю чудовий приклад. Я є генеральним директором компанії «Інкерман Україна», яка була заснована на партнерстві і наш статутний капітал формували інвестори із США, Фінляндії та України. Дуже велике значення має, з якою метою партнер заходить у бізнес, і який його горизонт існування в цьому бізнесі. Звісно, усі заходять у бізнес з метою заробітку, але це може мати величезний вплив на стратегію й тактику компанії.

У нашій ситуації, український партнер не планував виходити із бізнесу, а, навпаки: його розширювати та виходити на ІРО. У фінського інвестора була ідея зайти на діапазон 5-10 років і вийти під час ІРО на якусь частку. Американський інвестор заходив на діапазон 3-5 років, і його тактика була спрямована на досягнення швидкого результату.

Для того, щоб між ними не було конфлікту, ми розробили стратегію та бізнес-план, але їх не вдалось реалізувати через анексію Криму. Єдине, що не можна було передбачити в цьому партнерстві – це таку кардинальну зміну ринку. Тому я раджу при вступі у партнерство брати за приклад практику компаній, які виходять на ІРО, і зазделегідь прописують усі ризик-фактори негативного впливу на їх бізнес.

Сьогодні я і мій чоловік є партнерами в бізнесі у співвідношенні 50/50, але ми не прописували, як будемо «розлучатись» і, чесно кажучи, такої думки навіть в голові не було. Але, я гадаю, що наш бізнес можна було б краще й швидше розвинути, запросивши зовнішнього партнера, однак, поки що це зарано робити.

Читайте також –

46 Parallel Wine Group – «Краща виноробна компанія з України 2021»


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку