У першій половині 2024 року ритейлери забезпечили роботою майже 420 000 українців

У першій половині 2024 року ритейлери забезпечили роботою майже 420 000 українців

10.09.2024 08:45
  2000
Єрмакова Яна
Костянтин Симоненко

За шість місяців поточного року провідні компанії галузі ритейлу заплатили майже 20 млрд грн податків на працю у вигляді ПДФО, військового збору та ЄСВ і забезпечили роботою більше 418 000 працівників.

Як свідчать дані опитування 104 компаній – членів RAU, які взяли участь у черговому дослідженні, на кінець червня 2024 року в сфері ритейлу було задіяно більше 418 000 співробітників. Відповідно, в масштабах країни ці цифри будуть значно вищі. Загалом у опитуванні були представлені компанії з восьми секторів: продовольчого та непродовольчого ритейлу, аптечні мережі, АЗК, ювелірні магазини, мережі з продажу одягу та взуття, електроніки та побутової техніки, будматеріалів. В умовах кадрового дефіциту та поступового розвитку галузі ритейлери намагаються зберегти кадри там, де це можливо, оскільки потім буде значно важче знайти або виховати потрібного спеціаліста.

Галузь роздрібної торгівлі є однією з найбільших у країні серед роботодавців. Враховуючи, що працюючий член родини часто стає єдиним «годувальником», ритейлери забезпечують доходами не тільки сотні тисяч працівників а й більш ніж мільйон членів їхніх сімей.

Ритейл також продовжує бути одним із головних джерел бюджетних надходжень за рахунок сплати загальних податків та податків на оплату праці. Нагадаємо, роботодавці утримують із зарплат працівників 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та 1,5% військового збору (ВЗ). Відповідно, на руки співробітники отримують меншу суму. Крім зарплати, роботодавець за працівника сплачує 22% єдиного соціального внеску (ЄСВ) за рахунок власних коштів.

Якщо взяти середню заробітну плату (дохід), яку регулярно розраховує Пенсійний фонд України для нарахування пенсій на основі даних Державної податкової служби, то у червні 2024 року вона становила 18 806 грн. Відповідно можна підрахувати, скільки ПДФО та військового збору сплатили учасники дослідження RAU за 418 096 своїх співробітників за січень-червень цього року – 9,2 млрд грн.

Окрім зарплати, роботодавець за працівника сплачує 22% єдиного соціального внеску (ЄСВ) за рахунок власних коштів, – і ця сума, згідно аналогічного розрахунку виходить за шість місяців на рівні 10,4 млрд грн. Тобто разом більше сотні ритейлерів сплатили цього року до бюджетів усіх рівнів 19,6 млрд грн податків лише у вигляді нарахувань на оплату праці. Якщо згадати, що за весь 2023 рік сотня членів RAU сплатила 28 млрд грн, маємо нині приріст майже на 50% (якщо рахувати 14 млрд грн за половину 2023-го).

В масштабах всієї галузі ці цифри будуть значно більшими, оскільки усі роботодавці та приватні підприємці мають сплачувати за себе та своїх найманих працівників ЄСВ. Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума кожної заробітної плати, яку вони платять застрахованим працівникам. У свою чергу ФОП сплачують ЄСВ залежно від свого доходу.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку