Кадрові зміни року в рітейлі: Цитрус, Metro, Lavina, Алло, ЦУМ, 27.ua та інші

Кадрові зміни року в рітейлі: Цитрус, Metro, Lavina, Алло, ЦУМ, 27.ua та інші

16.01.2019 08:15
  2625
Виктор Нагорский

Головні зміни в керівництві українських компаній сфер рітейлу, девелопменту та суміжних галузей в минулому році.

Read in English

Цей матеріал також доступний російською мовою

MOYO

На початку 2018 року стало відомо про призначення на посаду СЕО MOYO Андрія Барашенко, який до цього працював директором Lamoda в Білорусі. На цій посаді він змінив Дмитра Басова, який очолював компанію протягом п’яти років і залишив її в кінці 2017-го.

В інтерв’ю RAU новий керівник MOYO.ua розповів, що серед його першочергових завдань на новій посаді будуть розробка стратегії компанії на наступні п’ять років, поліпшення фінансових показників, більш чітке позиціонування MOYO.ua, збільшення частки на ринку споживчої електроніки та інші. Крім цього, Барашенко повідомив, що компанія продовжить роботу над розробкою нового формату магазинів, а також буде інвестувати в поліпшення сервісу (Customer Experience) та IT-інфраструктуру.

Уже на початку вересня компанія представила магазин в новій концепції в столичному ТРЦ Dream Town. А до кінця року запустила ще один об’єкт в новому форматі – цілодобовий склад-магазин площею 1500 кв. м і з асортиментом в більш ніж 25 000 SKU.

Цитрус

У грудні 2018-го стало відомо, що на посаду СЕО мережі магазинів гаджетів та електроніки Цитрус призначений Вадим Танченко, який раніше обіймав посаду операційного директора компанії. Як повідомляв портал Retailers, він керує компанією з серпня минулого року року, а офіційне призначення планувалося на кінець грудня. Нагадаємо, на початку серпня стало відомо, що посаду СЕО Цитрус залишив Олександр Погорєлов.

За словами PR-директора компанії Юлії Дробишевої, Танченко працює в Цитрус вже шість років. За цей час він був територіальним керуючим Харківського регіону, потім – директором Київського регіону, після чого був призначений на посаду операційного директора, а потім – СЕО.

Крім того, в компанії відбулися й інші кадрові перестановки. Зокрема, в кінці року стало відомо, що з Цитрус пішла директор з маркетингу Надія Фоміна, яка пропрацювала на посаді трохи більше чотирьох місяців.

Раніше до команди рітейлера приєднався Юрій Гончаров, який був призначений на посаду директора департаменту розвитку онлайн-проектів компанії. Нагадаємо, на цій посаді він змінив В’ячеслава Волоху, який пішов з Цитрус у вересні 2018-го.

Multiplex

Значні кадрові зміни в минулому році також пройшли у лідера українського кінотеатрального ринку – мережі Multiplex. Зокрема, генеральним директором компанії замість Інни Янакаєвої був призначений Віталій Писаренко, який з грудня 2015 року обіймав посаду комерційного директора. На цій посаді він відповідав за маркетинг і продажі компанії. За цей час були запущені нові сайт і додаток, а щорічна кількість продаваних квитків зросла з 4 млн до 10 млн. При цьому частка Multiplex на українському ринку зросла з 22% до 35%.

До цього в мережі кінотеатрів також змінився склад наглядової ради. Так, пост голови наглядової ради залишив Антон Пугач, який пропрацював в компанії 15 років. Також були припинені повноваження членів наглядової ради Ігоря Князєва та Ігоря Марненко.

Вже на початку 2019-го співвласник компанії Володимир Трофименко в колонці для AIN.ua розповів, що новим головою наглядової ради став Владислав Бурда (RedHead Family Corporation). Крім нього, до нового складу ради увійшли відомі українські підприємці та топ-менеджери Владислав Чечоткін (Rozetka.ua), який буде відповідати за напрямок e-commerce, Олександр Почкун (Baker Tilly Ukraine) – фінанси і аудит, Максим Бахматов (UNIT.City) – розвиток бізнесу та продажі, Оксана Семенюк (Сhangers) – управління персоналом, і Ксенія Трофименко (Multiplex) – будівництво нових кінотеатрів мережі.

MD Fashion

Один з найбільших гравців українського ринку fashion-рітейлу, який розвиває торгові мережі Tommy Hilfiger, Walker, Under Armour, Oodji, та низку інших, восени минулого року знову залишився без керівника. Як стало відомо RAU, генеральний директор MD Fashion Марек Мачейко залишив займану посаду.

Він був на посаді СЕО менше року, очоливши MD Fashion лише на початку 2018-го. До цього топ-менеджер керував компанією Noriel – найбільшим гравцем ринку іграшок в Румунії, що об’єднує близько 50 магазинів. У його портфоліо також значиться робота в мережах 5.10.15, Smyk, Empik і польському підрозділі шведської IKEA.

Як відзначили в прес-службі MD Fashion, звільнення генерального директора пов’язане зі стратегічними змінами в компанії. Нагадаємо, це вже друга зміна керівництва в MD Fashion за останні півтора роки. Істотні  кадрові перестановки в компанії відбулися і в 2017 році. Зокрема, тоді пост СЕО рітейлера покинула Іоланта Анна Бурдун (Jolanta Anna Burdun), яка очолювала MD Fashion із серпня 2015-го.

Metro Cash&Carry Україна

В середині 2018-го генеральним директором українського підрозділу Metro замість Мартіна Шумахера був призначений Олів’є Лангле. Він почав свою кар’єру в компанії Carrefour Франція в якості керівника торгового відділу, потім обійняв посаду директора з продажів у Бельгії. У 2011 році приєднався до команди REAL Туреччина на посаді генерального директора. З 2014 року Олів’є очолював Vindemia Group, що займається роздрібною торгівлею на островах Індійського океану.

В українському підрозділі Metro відбулася й низка інших кадрових перестановок. Зокрема, пост комерційного директора зайняла Олена Вдовиченко, яка раніше обіймала посаду заступника комерційного директора. А колишній директор з продажів Mеtro Cash & Carry Україна Юлія Пилипенко очолила словацький бізнес рітейлера.

Lavina Mall

У найбільшому українському ТРЦ – столичному Lavina Mall, за 2018 рік керівництво змінилося кілька разів. У травні минулого року на загальних зборах учасників підприємства було прийнято рішення звільнити Юрія Михайленко з посади директора ТРЦ, яку він займав з жовтня 2017-го. Тоді ж на його місце був призначений Дмитро Мунтян – колишній топ-менеджер мережі кінотеатрів Multiplex.

Втім, останній пропрацював в Lavina Mall лише трохи більше трьох місяців, залишивши ТРЦ вже в серпні. Замість Мунтяна пост директора Lavina Mall зайняв Дмитро Лашин. Раніше він працював у Вінницькій міськраді та Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України, був депутатом Вінницької облради від Партії регіонів, займав різні керівні посади на інших держпідприємствах.

ЦУМ

Восени 2018-го генеральним директором столичного ЦУМ був призначений екс-СЕО преміального бутика Sanahunt Євген Мамай. Брайан Хендлі, який обіймав цю посаду раніше, вирішив повернутися до Великобританії через особисті обставини.

Призначення Євгена Мамая в команді ЦУМ було не єдиним в минулому році. Універмаг продовжує активне посилення команди топ-менеджменту – так за останні півроку відбулося призначення на позицію операційного директора (Дмитро Майстренко), а також фінансового директора (Марина Пашкур).

Брусничка

Компанію Український Рітейл, що входить до групи СКМ Ріната Ахметова і розвиває торговельну мережу Брусничка, в травні минулого року очолив Сергій Бєляєв. Топ-менеджер працює в торговельній мережі Брусничка вже більше трьох років. Раніше він обіймав посаду фінансового директора, а в квітні 2017-го був призначений на пост виконуючого обов’язки директора компанії Український Рітейл.

Lamoda

У липні 2018-го генеральним директором Lamoda Україна стала Оксана Цвігун, яка раніше працювала на посаді операційного директора. Катерина Микула, яка очолювала Lamoda Україна трохи більше трьох років, пішла з компанії.

«Наше завдання – зробити Lamoda.ua fashion-меккою українського онлайн-рітейлу з якісним контентом і найбільш інноваційними розробками. Ми активно працюємо над тим, щоб зробити наш сайт максимально комфортним для клієнта», – прокоментувала Цвігун своє призначення.

Riviera

Влітку минулого року посаду керуючого директора одеського торгово-розважального центру Riviera зилишив Роман Ємець. Замість нього один з найбільших одеських ТРЦ очолив Андрій Бринзило. За інформацією Retailers, раніше він працював директором індустріального парку «Біла Церква» (група UDP), має досвід реалізації та фінансування великих проектів комерційної нерухомості, на момент приєднання до групи UDP займав посаду керівника напряму Real Estate Finance в міжнародній фінансовій групі UniCredit і в девелоперській компанії.

Крім цього, в минулому році в Riviera відбулися й інші кадрові зміни. Так, пост керівника департаменту оренди ТРЦ покинула Анна Марсова, яка очолювала відділ оренди з червня 2017 року. Вона перейшла працювати в консалтингову компанію CBRE Ukraine, де зайняла посаду старшого консультанта департаменту торговельної нерухомості.

Пакко Холдинг

Генеральним директором одного з найбільших продуктових рітейлерів Західної України – ПАККО Холдинг – в серпні 2018-го був призначений Сергій Дружук. Починаючи з 2001 року він працював у холдингу на керівних посадах: начальником відділу збуту, продажів і комерційним директором. У 2010-17 роках обіймав посади першого заступника та директора з операційної діяльності компанії.

Як повідомлялося, з призначенням нового керівництва стратегічна лінія компанії залишилася незмінною. «Пріоритетними напрямками роботи компанії залишаються розширення торгових мереж Вопак і Пакко за рахунок відкриття нових магазинів, розвиток франчайзингової мережі Вопак Експрес, ребрендинг частини магазинів в формат експрес-маркет і впровадження нових технологій продажів», – коментував Сергій Дружук.

Алло

У вересні 2018-го з мережі магазинів гаджетів та електроніки Алло пішов Валерій Золотухін, який займав посаду виконавчого директора. Він очолював компанію з 2006 року. За інформацією учасників роздрібного ринку, був одним із засновників мережі Алло в 1998 році. Під його керівництвом в 2013 році відбулася найбільша угода на ринку побутової техніки та електроніки – Алло (на той момент 500 магазинів) придбала конкурента – мережу Мобілочка (417 торгових точок).

Замість нього керівником компанії став Олександр Пащенко, який до цього обіймав посаду HR-директора Алло.

Dragon Capital

Директор департаменту торговельної нерухомості Colliers International Україна Наталія Кравець перейшла в інвестиційну компанію Dragon Capital на посаду комерційного директора підрозділу Property Management. У коментарі RAU Наталія зазначила, що новий підрозділ Dragon Capital створено для більш ефективного управління об’єктами торгової, офісної та складської нерухомості, які знаходяться в портфелі Dragon Capital. Серед них торгові центри Піраміда (Київ), Victoria Gardens (Львів) і Sky Park (Вінниця), а також ряд об’єктів офісної та складської нерухомості, в тому числі київські БЦ Horizon Park, Пори року, Прайм, Євразія, та інші.

WOG

Сергій Корецький звільнився з посади генерального директора мережі автозаправних комплексів WOG. Таке рішення топ-менеджер пояснив бажанням розвивати власні проекти. «Нашій команді вдалося за п’ять років зробити те, чого від нас ніхто не очікував – з мережі АЗК стати рітейлером. Зараз все налагоджено, є сильна команда керуючих менеджерів, які, я впевнений, продовжать динамічно розвивати компанію. Я ж маю намір зайнятися власними проектами», – зазначив Корецький.

Відзначимо, що з 1999 року Сергій Корецький пройшов професійний шлях від молодшого аналітика ГК Континіум до гендиректора WOG. Після його звільнення пост генерального директора мережі WOG зайняв Михайло Романів, який до цього працював комерційним директором компанії.

27.ua

Онлайн-магазин мережі гіпермаркетів Епіцентр у вересні цього року очолив Андрій Торіков, який до цього обіймав аналогічну посаду в мережі техніки та електроніки Алло. «Офіційно мій перший робочий день в Епіцентр був 8 вересня. З Алло в цей проект з усієї команди я пішов один», – розповідав Торіков в коментарі порталу Retailers.

Нагадаємо, онлайн-магазин мережі Епіцентр 27.ua був запущений в 2016 році. Станом на жовтень цього року сайт посідав шосте місце за відвідуваністю серед інтернет-магазинів, що працюють в Україні.

Будинок Іграшок

Роман Степановський в червні минулого року очолив департамент маркетингу рітейлера дитячих товарів Будинок Іграшок, змінивши на цій посаду Тетяну Костур. Раніше Степановський працював на керівних посадах в мережах техніки та електроніки Алло і MOYO, а також в Retail Group, яка розвиває продуктові мережі Велмарт, Велика Кишеня, ВК Експрес та інші.

Irene Bukur

На початку 2018 року з посади директора з розвитку роздрібної мережі магазинів Irene Bukur пішла Наталія Козар. Вона працювала в компанії з 2009 року. Починала свою кар’єру з посади старшого продавця першої роздрібної торговельної точки Irene Bukur, згодом зайнявши пост директора з розвитку.

Після звільнення з компанії вона деякий час пропрацювала в Silenza Group, яка розвиває мережі магазинів білизни Silenza, Milavitsa, brabrabra і Naturel. А пізніше була призначена генеральним директором мережі інтим-бутіків No Taboo.

Arricano

Відразу декілька кадрових призначень в минулому році відбулося в девелоперській компанії Arricano. Так, в серпні 2018-го фінансовим директором Arricano став Лаурі Рейнберг, який раніше обіймав посаду керівника відділу фінансового контролю. Він приєднався до команди Arricano в жовтні 2017-го, а на позиції фінансового директора відповідатиме за фінансову стратегію, облік, планування та аналіз, а також за оподаткування та бюджетування компанії.

Крім того, до Ради директорів Arricano Real Estate Plc увійшов Урмас Сомелар, який був призначений незалежним невиконавчим директором. Відповідно Філіп Скейлз, який обіймав цю посаду раніше, залишив компанію.

Нова пошта

На початку року компанія ввела нову управлінську посаду – директора з корпоративної культури – і призначила на неї відомого російського бізнес-консультанта Костянтина Харського. Як повідомлялося, це рішення було обумовлено значним зростанням штату працівників, планами щодо збільшення кількості відділень протягом 2018 року і орієнтиром для формування сервісного підходу за міжнародними стандартами на всіх рівнях компанії.

Крім цього, Нова пошта розширила Наглядову раду, до складу якої увійшов Володимир Савчук – експерт зі стратегічного, фінансового та інвестиційного менеджменту, доктор наук і професор програм МВА Києво-Могилянської бізнес-школи та Міжнародного інституту бізнесу. Своїм завданням в рамках групи компаній він називав побудову ефективного стратегічного процесу в основних бізнес-одиницях.

Уже в другій половині року у одного з найбільших гравців українського ринку логістики відбулася реструктуризація PR-відділу, який розділили на два підрозділи: департамент корпоративних комунікацій і департамент соціальних та іміджевих проектів. Керівниками нових департаментів стали Яніна Нестерчук і Лілія Загребельна відповідно.

Prostor

Восени минулого року директором з маркетингу мережі drogerie-магазинів Prostor стала Наталія Середня. Вона почала маркетингову кар’єру в торговій мережі Фокстрот в 2007 році на посаді бренд-менеджера. У 2010-му отримала посаду керівника відділу маркетингових комунікацій. А з 2013-го зайняла пост маркетинг-директора компанії.

У 2017 році на цій посаді Наталію змінив Олексій Філановський, який перезапустив креативну платформу бренду і пішов з Фокстрот в липні 2018-го, запустивши власну агенцію.

Читайте також –

Топ-25: найкращі топ-менеджери в рітейлі України


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку