Як зареєструвати і запустити інтернет-магазин

Як зареєструвати і запустити інтернет-магазин

30.11.2017 10:54
  3070
Виктор Нагорский

Якщо ви замислилися про створення інтернет-магазину, але не знаєте з чого почати, експерти Prom.ua зібрали всі важливі рекомендації для старту бізнесу.

Що вибрати – ФОП чи ТОВ

Початківцям інтернет-торгівлі фахівці рекомендують реєструватися як фізична особа підприємець (ФОП). Це зручно, так як фізособі простіше вести облік і звітність, а податки у них менше. Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) потрібно реєструвати якщо:

  • для бізнесу важливі репутація та статус;
  • потрібно зафіксувати вкладення кількох засновників;
  • дохід перевищує 5 млн грн на рік.

Як зареєструватися

Це можна зробити онлайн – через сайт Міністерства юстиції України або за допомогою Порталу державних послуг iGov. Щоб зареєструватися онлайн, потрібно мати електронний цифровий підпис (ЕПЦ). Його можна отримати в будь-якому з Акредитованих центрів сертифікації ключів або оформити заявку на тому ж сайті Мін’юсту. При онлайн реєстрації ваше заява розглядається протягом 24 годин. Перевірити готовність можна за посиланням, обравши опцію “Безкоштовний запит”.

Надалі всю діяльність підприємець може вести онлайн за допомогою сервісів електронного документообігу. Для цього йому досить мати електронний цифровий підпис (ЕЦП) та зареєструватися на одному з таких сервісів. Підприємець зможе, не виходячи з офісу або будинку, підписувати і пересилати договори контрагентам, обмінюватися документами про прийом товару/послуги, а також подавати звіти в податкову.

Зареєструвати ФОП можна і офлайн у державного реєстратора за місцем проживання. Набір документів мінімальний – паспорт та ідентифікаційний код. Додатково до документів потрібно оформити заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо це потрібно.

Процес оформлення проходить протягом 3-х днів. Окрім державної реєстрації в реєстрі, підприємця одночасно оформляють в податковій, органах статистики та соціальних фондах.

До реєстрації потрібно визначитися з видами діяльності, якими ви, як ФОП, будете займатися. Коди КВЕД можна знайти на офіційному сайті. Для онлайн-продажів товарів в роздріб потрібно вибрати КВЕД 47.91 “Роздрібна торгівля, яка здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет”. Краще вносити кілька суміжних КВЕДів. Адже якщо в майбутньому ви вирішите зайнятися іншим видом діяльності, то доведеться додавати новий КВЕД.

Після реєстрації підприємцю потрібно відкрити рахунок в банку для проведення безготівкових розрахунків.

Що робити з податковою базою

Якщо ви зареєструвалися як ФОП, то можете працювати за спрощеною системою оподаткування, сплачуючи лише єдиний податок і єдиний соціальний внесок (ЄСВ). З 1 січня 2017 року ЄСВ сплачується за кожен місяць в розмірі не менше, ніж мінімальний страховий внесок – 704 грн. (МЗП 3200 грн * 22%). ЄСВ сплачується навіть у тому випадку, якщо у вас не було доходів.

ФОП на спрощеній системі оподаткування діляться на три групи.

Вони відрізняються розміром доходу, кількістю найманих працівників і деякими обмеженнями по вибору виду діяльності, тобто КВЕД. Перелік видів діяльності для кожної групи можна знайти на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).

Від виду групи залежить і розмір єдиного податку. Так, для першої групи – до 10% розміру прожиткового мінімуму. Для другої групи – до 20% мінімальної заробітної плати, а для третьої групи – 3% від доходу, якщо підприємець платник ПДВ, і 5%, якщо ні.

Загальна система оподаткування застосовується, якщо підприємець не подав заяву про спрощену. Так, ФОП на загальній базі, як і ТОВ, сплачують податок на прибуток (18%) і єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Військовий збір (1,5%) не відрізняється для обох систем. В результаті ФОП на загальній системі виплачують податки в загальному обсязі 41,5% від прибутку.

Кому потрібен ПДВ

ПДВ або податок на додану вартість платять компанії, які постачають товари компаніям-платникам ПДВ. Крім того, ПДВ зобов’язані платити ТОВ та ФОП на загальній системі оподаткування з доходом понад 1 млн грн на рік. Це приблизно 84 тис. грн/міс. Також його сплачують ФОП-спрощенці з доходом вище 5 млн грн/рік.

У 2017 році величина ПДВ становить 20% договірної вартості товару.

Чи потрібен касовий апарат

Касові апарати потрібні тим підприємцям, у яких доходи перевищують 1 млн грн на рік. Також вони необхідні інтернет-магазинам незалежно від способу оплати і доставки покупки.

Як запустити інтернет-магазин

Є 2 способи запустити онлайн-магазин – купити домен і замовити розробку сайту підрядникам або почати роботу на маркетплейсі.

Для власного сайту потрібно оформити доменне ім’я. В Україні існують такі доменні зони, як .com.ua, .org.ua, .net.ua і т.д., включаючи регіональні – .kiev.ua, od.ua, lutsk.ua та ін. Доменну зону .ua можуть використовувати тільки власники торгових марок, а gov.ua призначена для органів державної влади.

Підрядника для розробки сайту знайти нескладно. Все залежить від кількості коштів, які ви готові витратити. Однак потрібно врахувати, що створенням сайту справа не закінчується і найчастіше веб-студії потрібно оплачувати абонплату за технічну підтримку сайту.

Відкрити інтернет-магазин на маркетплейсі можна протягом доби з мінімальними вкладеннями. Євгенія Дюміна, власник магазину Little Pa розповідає: “Ми спочатку вирішили створювати інтернет-магазин на великому і розкрученому торговому майданчику, тому що розуміли: без підтримки маркетплейса потрібно мінімум півроку активного просування, щоб залучити покупців. На маркетплейсах все відбувається набагато швидше, це вже людні місця. Товари з’являються у видачі пошукових систем вже в перший день після завантаження, і відразу надходять замовлення. Це було саме те, що нам потрібно”.

Магазинам, створеним на маркетплейсах, простіше завоювати довіру покупців. У цьому допомагають системи відгуків і рейтинги. Крім того, торгові майданчики страхують покупки на певну суму і допомагають вирішувати суперечки між продавцями і покупцями. А ось підприємцям з власним сайтом доведеться вкласти достатньо коштів в рекламу і seo-оптимізацію, щоб вийти в топ пошукової видачі.

Що не можна продавати в інтернеті

Плануючи бізнес в сфері електронної комерції, потрібно ретельно вивчити ринок і рівень конкуренції, а також з’ясувати, що продавати заборонено. У список заборонених товарів входять:

  • спеціальні засоби для нелегального отримання інформації (н-р, жучки, мікронавушники, годинник-камера);
  • браконьєрські інструменти та обладнання (н-р, електровудки, мережі, капкани);
  • наркотичні, психотропні засоби та речовини для їх виробництва (прекурсори);
  • тютюнові вироби та їх замінники;
  • лікарські засоби;
    зброю і патрони до нього;
  • харчовий спирт і інші.

Те ж саме стосується і послуг. У Законі України “Про ліцензування видів господарської діяльності” перераховані деякі види діяльності, які можна надавати, тільки отримавши ліцензію на них – виробництво лікарських засобів, вогнепальної зброї та ін. З повним переліком можна ознайомитись за посиланням.

Джерело: delo.ua

Читайте також – 

Як інтернет-магазину заробити на ROZETKA


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку