Наслідки пандемії: коронавірус прискорив рітейл-апокаліпсис в США та Західній Європі

Наслідки пандемії: коронавірус прискорив рітейл-апокаліпсис в США та Західній Європі

18.12.2020 08:15
  1070
rau

Тільки в 2020 році в США збанкрутувало 29 роздрібних мереж, а починаючи з 2017-го по всій Америці закрилося близько 25 000 магазинів.

Цей матеріал доступний російською мовою

Такі дані в ході онлайн прес-конференції оприлюднили експерти консалтингової компанії UTG. Як зазначив керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник, багато традиційних рітейлерів виявилися неконкурентоспроможними в умовах динамічного розвитку електронної торгівлі, а також змін структури витрат споживачів. А в цьому році вкрай негативно позначилася на галузі світова пандемія коронавірусу.

«Серед небезпечних трендів, які посилилися в цьому році, було банкрутство багатьох міжнародних мереж. Зокрема, у Великобританії збанкрутувала друга за величиною мережа універмагів – Debenhams. Компанія, в якій працюють 12 000 співробітників, оголосила про закриття всіх 124-х магазинів ще до кінця 2020 року. Це дуже поганий сигнал, тому що Debenhams – це стійкий рітейлер з багаторічною історією, який працював з 1778 року», – говорить Олійник.

За його словами, подала на банкрутство й інша найбільша рітейл-компанія Великобританії – Arcadia Group. Крах компанії, яка управляє більш ніж 450 магазинами під брендами Topshop\Topman, Dorothy Perkins, Burton і Evans, став сильним ударом для її постачальників і партнерів.

Серед інших прикладів банкрутств відомих компаній в UTG також виділяють нідерландський бренд джинсового одягу G-Star Raw і німецьку ресторанну франшизу Vapiano.

Рітейл-апокаліпсис в цьому році посилився і в США, де в 2020-му про банкрутство оголосили уже 29 роздрібних мереж. У їх числі такі відомі бренди як Neiman Marcus, J.Crew, JC Penney, Brooks Brothers та інші. Таким чином у Штатах був побитий торішній рекорд, коли в країні збанкрутувало 22 рітейлера.

Поряд з крахом окремих гравців, за інформацією UTG також скорочують кількість магазинів й інші гіганти роздрібної торгівлі, серед яких Walmart, Macy’s, Walgreens, GAP, Charlotte Russe, Family Dollar і Chico’s. В цілому за період з 2017-го по 2020 рік в США припинили роботу понад 25 000 магазинів.

Що стосується України, то за словами Олійника, пандемія коронавірусу найбільш негативно позначилася на операторах розваг. «У нас банкрутують дитячі розважальні центри: Веселий Вулик, Sky Park, Happylon йдуть з ринку Києва та України. Втрачають актуальність і закрилися практично всі льодові арени, боулінги. Відповідно, залишається дуже мало розважальних операторів, які могли б виконувати якірну функцію», – зазначає керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG. На думку експерта, така ж доля може очікувати і операторів кінотеатрів, які в поточному році суттєво просіли в доходах.

Читайте також –

Максим Гаврюшин, Budhouse Group: Рітейл-апокаліпіс – це міф. І ось чому


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку