Стартапи під час війни в Україні

Стартапи під час війни в Україні

22.04.2022 07:55
  1381
rau

Технологічні компанії активно розвивалися в Україні до війни. Тепер 250 тисяч ІТ-працівників країни шукають невеликі способи використання технологій для боротьби з російською пропагандою.

2021 року екосистема стартапів України пережила непоганий період. Вітчизняний масштабний стартап Grammarly досяг оцінки 13 млрд доларів; такі технологічні гіганти, як Amazon, Glovo, Revolut та Solarisbank, відкрили свої офіси в країні, а ІТ та казино індустрія зросла на 36%. 2022 виглядає більш невизначеним.

Пропонуємо вам ознайомитися з українськими стартапами, які допомагають Українській армії та біженцям під час війни. Серед них:

  • Clubbersport;
  • Ugears;
  • Uptech та інші.

Memomet від творців Reface

Reface, програма для обміну особами, створена трьома молодими українськими підприємцями, планує дебютувати з новим додатком, який дозволяє легко створювати та обмінюватися візуальними мемами, пов’язаними з війною. Українці першими отримають нову програму під назвою Memomet, яка, як сподіваються його творці, допоможе у боротьбі з інформаційною війною, а також полегшить життя під час нападу Росії на Україну. Нова програма – це остання антивоєнна акція київської компанії Reface. 

Clubberspot

Clubberspot – це український стартап, який був заснований у 2018 році та на даний час базується у Києві, Україна. Компанія управляє онлайн-ринком, який поєднує діджеїв та інших виконавців із замовленнями на заходи, для яких потрібні талановиті виконавці. Це робить процес пошуку концерту та пошуку виконавця набагато простішим та менш трудомістким.

Компанії вдалося залучити початкове фінансування для подальшого розвитку як платформи, і самого бізнесу. Це фінансування було отримано у формі раунду посівного фінансування, проведеного у 2018 році. Загальна сума інвестицій становила 200 000 доларів США. Одним з перших цей сервіс почав допомагати ЗСУ грошима.

TravelPost

TravelPost – один із найінтригуючих стартапів, заснований в Україні чотири роки тому. Компанія працює з Києва та має платформу для крауд-доставки C2C, де люди можуть попросити забрати товар, а хтось на платформі може прийняти замовлення та доставити товар, заробляючи на цьому гроші.

Компанії вдалося залучити інвестиції від дуету інвесторів завдяки складності своєї бізнес-моделі та послуг. Ці інвестори вклали в бізнес загалом 520 000 доларів США в ході кількох раундів фінансування у 2018 році та одного раунду фінансування наступного року. Це дало змогу перейти стартапу у широке користування. Ресурс також зробив значний внесок у благодійні фонди для українських біженців.

Ugears

Ugears – це відмінний стартап, який було засновано сім років тому і зараз працює зі столиці України. Компанія зробила собі ім’я, розробляючи набори для складання найрізноманітніших самохідних та крутих конструкцій, включаючи драконів, поїзди, автомобілі та багато іншого. Ці набори підходять для людей різного віку і допомагають отримати глибоке уявлення про те, як працюють концепції машинобудування.

Компанії вдалося переконати широку громадськість у тому, що вона має що запропонувати. Загальним доказом цього є той факт, що компанії вдалося залучити фінансування у розмірі 707 тисяч доларів США. Це фінансування було отримано у ході двох раундів краудфандингу, один з яких відбувся у 2015 році, а інший – у 2017 році. Промисловий гігант не лишився осторонь та пожертвував значну сумму на ЗСУ.

Uptech

Uptech – це український стартап, який був заснований п’ять років тому і зараз базується у Києві, Україна. Компанія управляє платформою, за допомогою якої підприємства можуть передавати компанії свої проекти з розробки веб-сайтів та програм на аутсорсинг. Потім вони завершують проект для клієнта та отримують гроші за цю послугу.

На даний момент компанія отримала зовнішнє фінансування, що допомогло зробити внесок у благодійний фонд України. 

Titan-Electro

Titan-Electro – це український стартап, який був заснований чотири роки тому і зараз базується у Києві, Україна. Компанія створює контролери для електромобілів з інтелектуальними програмами та планшетами. Ці контролери мають вдосконалені системи контролю тепла та оснащені новими системами керування акумуляторами. Компанія дозволяє людям перетворювати свої бензинові автомобілі на електромобілі на обмежений час.

Компанії все ж таки вдалося залучити фінансування стартапу для подальшого розвитку. Це було досягнуто завдяки раунду фінансування 2018 року, в ході якого компанія залучила 500 000 доларів США від компанії Atlas Bridge Capital, що зміцнило компанію у фінансовому плані та дало можливість допомогти ЗСУ на початку війни.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку