World Pizza Championship: Чи може піца прославити Україну?

08.05.2018 01:37
  376
rau

З якими результатами повернулася з Чемпіонату світу по приготуванню піци в Італії перша Ukrainian Pizza Team.

Перша Національна збірна піца-майстрів повернулася з World Pizza Championship, який відбувся в місті Парма (Італія). Протягом трьох днів, з 9 по 11 квітня, українці змагалися в майстерності приготування піци з більш, ніж 800 учасниками з 40-ка країн світу представлених на Чемпіонаті. Це був перший досвід участі українців в змаганнях світового рівня, та попри це нашій збірній вдалося зайняти високі позиції в рейтингах та запам’ятатися всім своєю креативністю та сміливістю!

Наші Pizza Masters виступали в 7 категоріях: “Неаполітанська піца (дров’яна піч)”, “Класика”, “Піца на дошці”, “Піца в дуеті (авторська піца, яку готує Pizza Master та шеф-кухар)”, “Найбільша розтяжка”, “Найшвидша розтяжка” та “Індивідуальний фрістайл”.

Українська збірна насправді здивувала суддей Чемпіонату. Вперше на цьому змаганні було використано кольорове тісто під час виступу, Окрім того, хлопці готували справжні постановки з костюмами для категорії “Фрістайл”. Так вони обійшли більшу половину учасників номінації: Олександр Левун та Дмитро Кучма зайняли 14 місце (по 360 балів), Дмитро Сеник – 17 (355 балів), Іван Силюга – 19 (341 бал), Роман Хаймець – 20 (332 бали).

Дуже ризиковим був виступ Івана Силюги (Джованні) в категорії “Найбільша розтяжка”, адже він єдиний розтягував тісто в повітрі. Інші учасники використовували для розтяжки стіл, так гарантія цілісності тіста вища. Проте Джованні не побоявся і в повітрі розтягнув тісто до 91,60 см і посів 7 місце в світі! Результати збірної в цій же категорії: Антон Мірошніченко – 12 місце (86,25 см), Дмитро Сеник – 13 (85,1 см), Роман Хаймець – 15 (82 см).

На цьому наші хлопці не зупинилися і вразили ще й в номінації “Класична піца”. Так Ростислав Паненко обрав для виступу Маргариту, яка має мінімум інгредієнтів та вважається ніби найпростішою. Проте він зробив її настільки ідеальною, що за техніку приготування та смакові результати набрав 706 балів і зайняв 153 місце з 442 учасників. Гарний результат у цій же категорії показав ще Іван Силюга, який набрав 635 балів.

У складі Національної збірної є також спеціалісти в неаполітанській піці. У своїй категорії вони вибороли 62 місце (Тарас Волотівський) та 92 місце (Віктор Копач).

Переплюнути японців у швидкості нам все ж таки не вдалося, але доволі високо в рейтингу ми опинилися і в категорії “Найшвидша розтяжка”: Дмитро Сеник – 7 місце (01:30:78), Олександр Левун – 8 (01:31:06), Роман Хаймець – 10 (01:36:02), Андрій Злотко – 14 (01:48:80).

Новим досвідом був виступ у парній категорії “Піца Дуо”, де наші представники Дмитро Новаков та Іван Силюга, обравши складний рецепт піци з качкою, зайняли 45 місце (з 73 пар учасників).

Учасник української збірної Andriy Zlotko здобув титул Чемпіон Національної Збірної в категорії Піца-Тріатлон!

Андрій отримав найвищі бали серед категорій “Classic Pizza”, “Pizza on the Peel”, “Pan Pizza”, “Neapolitan STG pizza” та “Gluten free pizza” і таким чином здобув першість серед українців на цьогорічних змаганнях Campionato Mondiale della Pizza 2018!

Нагадуємо, на Чемпіонаті Світу виступили кращі піцайоло, обрані на Першому Чемпіонаті України з піци: Pizza Fest 2017. Це майстри з ресторанів Positano, Silpo Resto, Pizza Celentano, Vino e Cucina та Smaki-Maki.

До Чемпіонату хлопців готував Даніло Пагано – чемпіон світу та інструктор з піца-акробатики і класичної піци. До того ж Даніло судив Чемпіонат світу з піци протягом 15-ти років.

Фото, оновлення та новини, що транслювались безпосередньо з Чемпіонату можна знайти в Facebook: https://www.facebook.com/events/1027834960715728/?active_tab=discussion