UTG: Підсумки 2018 року для столичного ринку торгової нерухомості

UTG: Підсумки 2018 року для столичного ринку торгової нерухомості

22.12.2018 08:00
  582
rau

У Києві та передмістях спостерігаються рекордні темпи будівництва торгових центрів – в активній стадії знаходяться 13 об’єктів сукупною орендованою площею понад 509 000 кв. м. 

Про це пише компанія UTG в підведенні підсумків 2018 року. Рік був знаковим також появою в столиці і поширенням в обласних центрах нових торговельних форматів: ритейл-парку і комбінації торгового центру з житловими багатоквартирними “свічками” в форматі smart.

У 2018 році ринок України поповнили або офіційно оголосили про швидке відкриття «акули» міжнародного рітейлу – світові лідери роздрібної торгівлі H&M, IKEA, Decathlon, DeFacto, Koton. В результаті підписання договорів з ними в професійних торгових центрах спостерігалося значне зниження рівня вакантності і зростання ставок оренди.

У 2018 році для відвідувачів відкрилися такі ТЦ / ТРЦ, як Rive Gauche (перша черга), Рітейл Парк Петрівка, Smart Plaza Polytech, ТРЦ Нивки, Епіцентр в форматі ТЦ на проспекті Бандери, 11, Good Life (почав роботу тільки супермаркет Novus) і Європарк (відкриття заплановане на 26 грудня).

Серед нововведень року варто виділити появу нових торговельних форматів. Такі фактори, як швидкість будівництва, зручність відвідування, незалежність часу роботи окремих орендарів зробили рітейл-парк затребуваним і популярним у девелоперів, і в найближчі кілька років ми очікуємо відкриття одразу кількох таких об’єктів. Оригінальна ідея формату торгових центрів smart зробила концепт особливо затребуваним в обласних і районних центрах, де на порівняно невеликій ділянці можна успішно реалізувати головний ТЦ міста з максимальним об’ємом забудови.

Після довгих років переговорів на ринок України один за одним почали виходити провідні міжнародні оператори роздрібної торгівлі: H&M, IKEA, Decathlon, DeFacto, Koton. Безумовно, це співпало з падінням споживчих настроїв в країнах Європи, високим рівнем конкуренції в сегменті одягу і взуття, нагромадженням товарних запасів і необхідністю пошуку нових ринків збуту. І Україна як велика (№1 за площею в Європі) і густонаселена (№7 за кількістю населення) країна з прекрасною логістикою (№4 по загальній довжині залізничного полотна в Європі) стала для них логічним вибором.

Підписання договорів з зазначеними орендарями сприяло значному зменшенню вакантності в діючих торгових об’єктах, підвищило їх середньодобову відвідуваність, спровокувало зростання орендних ставок, відкрило перспективи для заповнення галереї торгових об’єктів, а значить і для будівництва нових.

Забезпеченість торговою площею деяких міст України

* $ / м2 / місяць, без урахування ПДВ і операційних витрат

На 2019-2020 роки в Києві та найближчому передмісті заявлено до відкриття ТЦ / ТРЦ:

  • Ocean Mall (100 000 кв. м)
  • Blockbuster Mall (120 000 кв. м)
  • Retroville (91 800 кв. м)
  • River Mall (62 200 кв. м)
  • Smart Plaza Obolon (12 000 кв. м)
  • Oazis (8 000 кв. м)
  • Небо Center (11 000 кв. м)
  • Cherry Mall (12 000 кв. М)

І це без урахування довгобудів Respublika (135 000 кв. м), Лук’янівка (47 000 кв. м), Kyiv Mall (58 000 кв. м) і ряду інших об’єктів, як і раніше знаходяться, в силу різних причин, в недобудованому стані. Введення в експлуатацію заявленого на найближчі роки пропозиції впритул наблизить показник забезпеченості торговими площами жителів Києва до значень розвинених міст Європи, призведе до профіциту торгових приміщень і первинного насичення ринку торговельної нерухомості.

Джерело: UTG

Читайте також – 

Споживачі йдуть до Всесвітньої павутини. Чи помруть торгівельні центри?

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку