Головна > Економіка > Держава > Визначені нові вимоги для закладів, що працюють у «помаранчевій зоні», а також нові правила закриття закладів в «червоній зоні»
Визначені нові вимоги для закладів, що працюють у «помаранчевій зоні», а також нові правила закриття закладів в «червоній зоні»

Визначені нові вимоги для закладів, що працюють у «помаранчевій зоні», а також нові правила закриття закладів в «червоній зоні»

Кабінет міністрів України своєю Постановою від 16 вересня 2020 року № 848 вчергове затвердив зміни до карантинних обмежень.

Так, зміни торкнулись не лише порядку визначення рівня епідемічної небезпеки, а й обмежень, які встановлюються на кожному рівні.

Для території з «зеленим рівнем» епідемічної небезпеки виключено обмеження щодо заборони проведення концертів (крім тих, які проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності). В свою чергу, встановлені нові вимоги для шкільних закладів.

На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якому установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки скасовані обмеження щодо перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом у кількості не більше 50% від передбачених місць для пасажирів.

Однак,  для закладів, які мають обмеження щодо максимальної кількості осіб залежно від площі, наразі є обов’язковим розміщення інформаційних матеріалів із зазначенням максимальної кількості відвідувачів, що може одночасно перебувати у закладі. На власника закладу покладено обов’язок контролю такої кількість, а також обмеження доступу у разі перевищення допустимої кількості відвідувачів.

Варто зазначити, що в «помаранчевій зоні» приймання відвідувачів закладами торговельного (у тому числі в магазинах, що розташовані у торговельно-розважальних центрах) і побутового обслуговування населення здійснюється з дотриманням вимог щодо перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі.

Згідно нових змін, рішення щодо доцільності запровадження окремих протиепідемічних обмежень на території з “червоним” рівнем небезпеки тепер буде прийматись на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з запрошенням представників регіональних комісій з питань ТЕБ, на території яких запроваджується “червоний” рівень небезпеки, з правом дорадчого голосу. Тобто, рішення щодо закриття закладів, а також введення інших обмежень буде прийматись індивідуально у кожному регіоні.

 Читайте також –

RAU не підтримує ініціативи Уряду та Верховної Ради України, що перекладають відповідальність за недотримання масочного режиму на бізнес

Про автора