Головна > Економіка > Держава > Асоціація рітейлерів України просить уряд та МОЗ не запроваджувати «карантин вихідного дня» для галузі торгівлі
Асоціація рітейлерів України просить уряд та МОЗ не запроваджувати «карантин вихідного дня» для галузі торгівлі

Асоціація рітейлерів України просить уряд та МОЗ не запроваджувати «карантин вихідного дня» для галузі торгівлі

Асоціація рітейлерів України, як найбільше об’єднання представників роздрібної торгівлі, схвильована останніми показниками зростання захворюваності в Україні на COVID-19 і прогнозованими наслідками такої ситуації для бізнесу та громадян.

З метою мінімізації негативного впливу погіршення епідемічної ситуації на бізнес, RAU просить уряд та Міністерство охорони здоров`я переглянути підхід до запровадження карантинних обмежень. Зокрема:

  • дозволити ведення господарської діяльності в «червоній зоні» закладам торгівлі, торговим центрам та іншим підприємствам. Заборона працювати частині бізнесу не є виправданою та не має позитивного впливу на зменшення захворюваності. В свою чергу, створює додаткові ризики для суб’єктів господарювання.
  • не вводити «карантин вихідного дня» для торгових закладів, а, навпаки, сприяти налагодженій роботі, з метою рівномірного розподілення покупців. При введенні обмежень роботи магазинів по вихідним дням або за часом їх роботи, кількість споживачів у торгівельних закладах зросте в інші дні, що призведе до черг та скупчень, в тому числі, в громадському транспорті, оскільки такі міри не вплинуть на зменшення споживчого попиту.
  • оновити затверджені постановами Головного державного санітарного лікаря України протиепідемічні заходи для окремих видів діяльності з метою їх актуалізації до ситуації, що склалась на території України.

На думку RAU, слід зосередитись не на встановленні заборон працювати окремим категоріям бізнесу, а на правильній організації роботи з дотриманням санітарних норм, незалежно від того, чи це магазин харчових продуктів, дитячих товарів, будівельних матеріалів, одягу тощо. Карантинні обмеження вже несприятливо впливають на нормальну діяльність бізнесу, і це буде мати негативні наслідки для економіки країни в цілому.

Асоціація також просить народних депутатів не приймати неможливі до виконання закони по притягненню до відповідальності підприємців за недотримання маскового режиму відвідувачами їх закладів (законопроекту № 3890). Зокрема, Комітет ВРУ з питань антикорупційної діяльності у висновку відзначив, що окремі норми пропонованої статті можуть створювати корупційні ризики.

В свою чергу, RAU закликає представників бізнесу відповідально ставитись до організації своєї діяльності та виконувати належним чином затверджені епідемічні норми, нагадувати споживачам про необхідність додержання маскового режиму, слідкувати за дотриманням дистанції в закладах торгівлі.

Асоціація ретейлерів України звертається до споживачів з проханням не нехтувати засобами індивідуального захисту, не відвідувати заклади торгівлі, якщо хворієте, тим самим наражуючи на небезпеку працівників та відвідувачів. Багатьма рітейлерами вже удосконалений процес замовлення товарів через інтернет-сайти та їх доставку. Чергуйте похід в магазин з онлайн-замовленнями.

Тільки спільна взаємодія держави, бізнесу та громадян зможуть допомогти подолати кризу COVID-19 та уникнути другого локдауну.

Читайте також –

Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров`я: Локдаун 2.0 небажаний для всіх (головне з RAU webinar)

Про автора