Новини ТРЦ: Respublika Park, Piramida, Forum Lviv, Метрополіс, Blockbuster Mall та інші

Новини ТРЦ: Respublika Park, Piramida, Forum Lviv, Метрополіс, Blockbuster Mall та інші

30.06.2021 08:15
  1848
Микола Маранчак

Зупинка будівництва двох ТРЦ в Києві, нові орендарі в Respublika Park і Forum Lviv, реконструкція Метрополісу, бізнес-центр у складі ТЦ Piramida та інші новини комерційної нерухомості України за місяць.

Цей текст доступний також російською мовою

Проекти другої черги ТРЦ Rive Gauche і Retail Park Petrivka в Києві призупинені

Про припинення проектів в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” повідомила Ганна Корягіна, операційний лідер (СОО) міжнародного мультиоператора нерухомості Nhood Україна. За її словами, це рішення пов’язане і з вектором на розвиток сервісної компанії, і з розвитком конкурентного середовища, рівнем ризиків, старінням раніше розроблених концепцій.

“Тим не менш, питання не закриті. Ми розглядаємо пропозиції для потенційної реалізації проектів у партнерстві з національними представниками ринку, що потребують актуалізації проектів з урахуванням міжнародної стратегії Nhood”, – повідомила Корягіна.

Нагадаємо, будівництво другої черги Rive Gauche передбачало спорудження двоповерхового торгово-розважального центру з підземною парковкою загальною площею 185 000 кв. м, орендної – 77 300 кв. м. 55% орендної площі планувалося відвести під якірних орендарів. У їх числі називали 8-зальний кінотеатр Multiplex, сімейний розважальний центр, супермаркет спортивних товарів Decathlon, будівельний гіпермаркет Leroy Merlin. Також передбачалася торгова галерея, де могли розміститися 200 магазинів, фуд-корт, соціальні простору і бутиковий формат фітнесу. Введення об’єкта попередньо планували на III квартал 2020 року.

Нові орендарі у столичному ТРЦ Respublika Park: Multiplex, JYSK, Colin’s та інші

Як повідомляє компанія Colliers International (Україна), Respublika Park вже отримав ключовий документ – сертифікат про введення в експлуатацію об’єкта закінченого будівництва, завдяки чому проект своєчасно засвідчить право власності, орендарі зможуть проводити ремонтні роботи в своїх локаціях, а відкриття відбудеться в заплановані терміни. Як результат, можна констатувати значну активізацію в процесах укладення угод з оренди.

Протягом травня та на початку червня завершено оформлення угод з відкриття кінотеатру та ряду магазинів відомих брендів. Так, до пулу якірних орендарів Respublika Park приєднався представник найбільшої мережі кінотеатрів в Україні – Multiplex, який займатиме площу 8420 кв. м. Міжнародна мережа JYSK відкриє свій найбільший в країні магазин площею 1769 кв. м в галереї товарів для дому. Компанія DeltaSport представить в ТРЦ магазини Nike (397 кв. м) та All Stars (198 кв. м), а також магазин британського бренду косметики Body Shop (52 кв. м) та інші.

У складі ТЦ Piramida з’явиться новий бізнес-центр

У рамках реконструкції ТЦ Piramida завершується будівництво сучасного бізнес-центру загальною площею 5300 кв. м. Введення його в експлуатацію заплановано на IV квартал 2021 року. Як повідомила RAU керуюча компанія Dragon Capital Property Management, на початку 2020 року було розпочато масштабну реконструкцію ТЦ Piramida для збільшення торгової галереї, оновлення фасадів та посилення пулу орендарів. Після завершення повної реконструкції загальна площа торгового центру становитиме близько 20 600 кв. м, з якої орендна – 15 500 кв. м (зараз – 16 800 кв. м та 12 800 кв. м відповідно).

Бізнес-центр Piramida матиме площу 5300 кв.м та 6 поверхів. На першому поверсі буде розташовано ресторан з окремим входом, а також окреме лобі для доступу до офісних поверхів. На другому поверсі бізнес-центр буде поєднаний з ТЦ проходом, що дасть гостям та резидентам БЦ зручний доступ до торгових площ та парковки ТЦ.

Епіцентр стане якірним орендарем третьої черги Blockbuster Mall

Національна мережа торгових центрів Епіцентр займе двоповерхову локацію площею 20 000 кв. м в третій черзі ТРЦ Blockbuster Mall. Як повідомили RAU в компанії Епіцентр К, зараз укладено попередній договір про оренду приміщення. Про формат магазину, який відкриється в Blockbuster Mall, буде повідомлено додатково після підписання основного договору.

За інформацією Colliers Ukraine, якірний орендар займе двоповерхову локацію площею 20 000 кв. м. Також в торговій галереї будуть представлені сегменти товарів для дому та fashion. Відкриття третьої черги ТРЦ загальною орендною площею 50 000 кв. м заплановано на III квартал 2021 року.

Нові відкриття у ТРЦ Forum Lviv

В торговому центрі Forum Lviv відкрився перший у Львові магазин Solmar та ресторан здорового харчування Tomatina. Як повідомили RAU в керуючій компанії Multi Ukraine, попри виклики, спричинені пандемією COVID-19, в ТРЦ Forum Lviv збільшується пропозиція модних локацій та закладів для харчування. Так, магазин жіночого одягу та аксесуарів Solmar, площею близько 120 кв. м розмістився на другому поверсі торгової галереї ТРЦ. Ресторан здорового харчування Tomatina, що пропонує страви, які готуються виключно зі свіжих фермерських продуктів та за принципами здорового харчування, доповнив пропозицію зони фуд-корту ТРЦ Forum Lviv.

Столичний ТРЦ Метрополіс починає реконструкцію

В липні 2021 року ТРЦ Метрополіс за адресою: Київ, вул. Маршала Малиновського, 12 А, починає масштабну реконструкцію з повним закриттям для відвідувачів. Завершити повне переобладнання об’єкта планується у І кварталі 2022 року. Як сказано у повідомленні, проект реконструкції передбачає:

  • оновлення фасадів та інтер’єрів ТРЦ згідно зі світовими сучасними тенденціями;
  • збільшення GLA до 22 000 кв. м;
  • оновлення tenant-mix із залученням компанії Croppers Group, в тому числі із розширенням зони розваг та фуд-корту, згідно з потребами цільової аудиторії;
  • бізнес-центр з офісами класу «В+»;
  • встановлення відеоекрана загальною площею понад 300 кв. м.

За два роки інвестиції в ТРЦ Riviera Shopping City сягнули 12 млн євро

Про це RAU розповів генеральний директор ТРЦ Riviera Shopping City Андрій Бринзило. “Загальний обсяг інвестицій пов’язаних із реноваціями та відкриттям нових магазинів та ресторанів, у період 2019 – 1 півріччя 2021, сягнув близько 12 млн євро”, – сказав він.

За словами топ-менеджера, у 2020 році ЄБРР підтвердив виділення кредитної лінії в сумі 52,2 млн євро на реструктуризацію балансу та розширення бізнесу компанії. Тому найближчим часом планується нарощування темпів розвитку торгово-розважального центру.

Огляд роздрібного ринку Києва за І квартал 2021 року від CBRE Ukraine

Оскільки з початку року нових ТЦ/ТРЦ на столичному ринку ринку не з’явилася, загальна пропозиція торгових площ класу А і B залишилася незмінною та склала 1,37 млн кв. м. Середній рівень вакантності в уже відкритих торгових центрах залишився стабільним в районі 11%.

У період очікування нового локдауну, який, власне, вже відбувся, орендні ставки кращих торгових приміщень коливалися в межах $55-77 за кв. м на місяць. Для інших торгових площ орендні ставки залишалися в межах $39-55 за кв. м на місяць.

Відмічається, що до кінця 2021 року буде представлено близько 231 000 кв. м нових торгових площ. Серед заявлених нових об’єктів комерційної нерухомості:

  • Respublika Park на вул. Велика Окружна, 1, орендною площею 135 000 кв. м (девелопер – Cascade Investment Fund)
  • 4-рівневий торговий комплекс XIT Mall на просп. Перемоги, 134/1, площею 10 000 кв. м (девелопер – Alliance-Ecoproject).
  • друга черга Piramida на вул. Мішуги, 4, площа якої складе 11 000 кв. м (девелопер – Dragon Capital)
  • друга черга Blockbuster Mall на просп. С Бандери, 36, заявлена площа якої 75 000 кв. м (девелопер – Mandarin Plaza).

У Вінниці бум розвитку торгової нерухомості

Забезпеченість торговими площами на 1000 жителів міста випередила всі обласні центри України, наблизившись до столиці. Але це якщо брати всі торгові площі, а не тільки якісні в сучасних ТРЦ. Як повідомили RAU в консалтинговій компанії UTG, за останній рік у Вінниці відкрилися два нових ТРЦ, один об’єкт був повністю реконструйований і збільшений в розмірах, ще у двох ТЦ добудовані нові черги. За даними компанії, в разі реалізації нових проектів на ринку міста утворюється профіцит торгових площ.

Станом на травень 2021 року у Вінниці функціонують 1 регіональний, 7 окружних, 8 мікрорайонних, 13 спеціалізованих торгових центрів і 3 гіпермаркети, які стоять окремо. Сукупна площа торгових об’єктів міста становить 212 720 кв. м або 574,3 кв. м на 1000 жителів. Це більше, ніж у всіх інших обласних центрах і другий показник після Києва. До кінця року очікується відкриття THE MALL (GLA 5500 кв. м) і початок будівельних робіт на ТРЦ Бригантина (GLA 60 000 кв. м).

Читайте також

Новини ТРЦ: Nikolsky, Retroville, Караван, Piramida, Проспект та інші


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку