Головна > Новини > Новини партнерів > Мережа EVA заявляє про незаконне закриття магазинів місцевими органами влади
Мережа EVA заявляє про незаконне закриття магазинів місцевими органами влади

Мережа EVA заявляє про незаконне закриття магазинів місцевими органами влади

Деякі місцеві органи державної влади почали видавати приписи про закриття магазинів EVA, що не відповідає нормам діючого законодавства.

Цей матеріал доступний російською мовою

Відповідну заяву оприлюднила прес-служба національної мережі магазинів EVA. В компанії запевняють, що останнім часом деякі місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування почали вільно тлумачити постанову Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», та видавати приписи про закриття магазинів, що здійснюють торгівлю засобами гігієни.

Рітейлер вважає, що такі дії не тільки не сприяють запобіганню поширення в регіонах коронавірусної інфекції, а й не відповідають нормам діючого законодавства.

Адже підпунктом 3 пункту 2 вищезазначеної постанови запроваджено заборону на роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення. Водночас для забезпечення життєдіяльності міст та інших населених пунктів країни, створення громадянам умов для протидії поширенню коронавірусної інфекції, у тексті зазначеної постанови зроблено виняток для деяких груп суб’єктів господарювання.

До цих груп, зокрема, належать суб’єкти господарювання, що займаються роздрібною торгівлею продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку.

«Відповідно до видів діяльності 47.19 та  47.75 лінія магазинів EVA здійснює роздрібну торгівлю засобами гігієни, дезінфікуючими засобами, різноманітними засобами прибирання для дому та обробки будь-яких поверхонь, засобами першої потреби по догляду та гігієни дітей, мам та майбутніх мам, засобами гігієни полості рота, а також багатьма іншими засобами, які дозволяють дотримуватись не тільки особистої гігієни, але й виконувати усі приписи Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо запобіганню поширення коронавірусу», – відзначають в компанії.

Розуміючи усю повноту відповідальності за протидію поширенню коронавірусної інфекції, збереження здоров’я покупців та свого власного здоров’я, персонал магазинів EVA суворо дотримується усіх протиепідемічних заходів.

Перед початком робочого дня в усіх магазинах EVA здійснюється температурний скринінг, усі працівники, у яких виявлено підвищення температури вище 36,9 градусів та/або ознаки  респіраторних захворювань, негайно відправляються на самоізоляцію для виклику лікаря. В усіх магазинах EVA, що розташовані в адміністративно-територіальних одиницях України, персонал працює у захисних масках та рукавичках, щогодини проводиться дезінфекція усіх приміщень дезінфікуючими засобами.

Для запобігання можливості поширення коронавірусної інфекції, вилучено усі тестери та понюшки, суворо дотримуються обмеження щодо одночасного знаходження у приміщеннях магазинів відвідувачів в залежності від площі торговельного об’єкту. Додатково, для посилення протиепідемічних заходів та створення умов для безпечних покупок у лінії магазинів EVA встановлено захисні екрани між касиром та покупцями.

«Всі ці заходи свідчать, що лінія магазинів EVA працює на цілком законних підставах, а керівництво відповідально ставиться до виконання рішення уряду України щодо запобігання поширення COVID-19 і тому створює всі необхідні умови для забезпечення громадян засобами гігієни. Лінія магазинів EVA сподівається, що дії органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції в Україні, будуть здійснюватися виключно у правовому полі при суворому дотриманні норм діючого законодавства України», – резюмують у мережі.

Довідка. Лінія магазинів EVA – найбільша національна мережа магазинів краси та здоров’я, що пропонує широкий асортимент товарів декоративної косметики, парфумерії, товари по догляду за обличчям та тілом, біжутерію, аксесуари, побутові товари, а також товари по догляду за малюками. За 17 років роботи мережа зросла до понад  990 магазинів по всій території України, представила більше 30 000 асортиментних позицій, а також започаткувала 40 власних торгових марок. Зараз штат співробітників мережі налічує понад 11 000 осіб.

Читайте також – 

Мережа Watsons звернулася до влади з вимогою не закривати магазини drogerie

Про автора