Українці почали купувати більше побутової техніки – аналітика Епіцентр

Українці почали купувати більше побутової техніки – аналітика Епіцентр

26.06.2023 02:30
  1010
Дарія Осіїк

Через ймовірний дефіцит електроенергії в Україні влітку прогнозується зростання попиту на побутові прилади з власними акумуляторами – повідомляє Епіцентр.

Попри повномасштабну війну в країні споживачі почали частіше купувати побутову техніку та електроніку. Особливо активно продажі цієї категорії зростали у березні та квітні цього року, коли товарообіг центрів техніки ЦеТе в мережі торговельних центрів Епіцентр був на 80% і 85% вищим, ніж в аналогічний період минулого року. За аналітичними даними Епіцентру, у травні реалізація побутової техніки та електроніки в мережі була на 20% більшою, ніж торік. 

Найкращу динаміку продажів у порівнянні з минулим травнем демонстрували планшетні ПК (зростання в 2,8 разів), вентилятори (в 2,3 рази), зарядні станції (в 2,2 рази) та портативна акустика (в 2 рази). Значне зростання товарообігу також спостерігалося в таких категоріях як: навушники та гарнітури (на 71%), пилосмоки (57,6%), пральні машини (53,3%), електричні печі (47,7%) та телевізори (38,4%). 

“Готовність українців витрачати кошти на придбання побутової техніки та електроніки може свідчити про покращення споживчих настроїв, віру в збройні сили та майбутні перспективи країни, навіть попри триваючі бойові дії. Водночас, збереження попиту на зарядні станції типу EcoFlow говорить про бажання українців убезпечити себе від можливих перебоїв зі світлом в умовах наявного дефіциту електроенергії в країні”, – зазначає директор центрів техніки ЦеТе Олександр Величко.

За його словами, з початком літнього періоду також очікується сезонне зростання попиту на кондиціонери та кліматичні системи. А з урахуванням можливих перебоїв з електропостачанням у години пікових навантажень на енергомережу, можна прогнозувати підвищений інтерес до нових систем охолодження та кондиціонування з власними акумуляторами. Наприклад, холодильників Ecoflow Glacier та кондиціонерів EcoFlow Wave, які вже почали постачатися на український ринок. 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку