Розетка біля моря: найбільший інтернет-магазин країни відкриває офлайн-точку в Одесі

Розетка біля моря: найбільший інтернет-магазин країни відкриває офлайн-точку в Одесі

27.08.2018 08:10
  1104
Дарья Златьева

Рітейлер продовжує посилювати офлайн-напрямок: точка видачі замовлень і виставковий зал з’явилися в Одесі.

Локація першої одеської точки видачі знаходиться в селищі Котовського, за адресою Сахарова, 1 Б. “Це перша точка, всього в Одесі їх повинно бути три”, – зазначає джерело в компанії.

Перлина біля моря

Інформація про одеський магазин та точку видачі товарів вже з’явилася на сайті Rozetka.ua.

Чому перша точка видачі з виставковим залом відкрилася в Одесі, в компанії не пояснюють. Раніше власник Rozetka.ua Владислав Чечоткін говорив про те, що буде відкривати роздрібні точки у всіх містах-мільйонниках.

Роздрібна точка працює в такому ж форматі, як і в київському ТЦ Шоколад, що відкрилася на початку липня. Є відділ реєстрації, 10 віконець видачі інтернет-замовлень, кілька кас, стійка інформації, сервісний відділ, куди користувачі можуть звертатися зі скаргами, примірочні кабінки і алкогольний відділ, де буде виставлена частина продукції.

Rozetka в ТЦ Шоколад

На шляху до універсаму

Перші товари, що виходили за рамки сегмента споживчої електроніки та побутової техніки, Rozetka ввела в свій асортимент в 2010-му. Це було спортивне та туристичне спорядження, дитячий одяг та іграшки.

Чечоткін розповідав про те, що маржа на такі продукти була вище, ніж на споживчу електроніку та побутову техніку. Для порівняння: в сегменті електроніки та побутової техніки маржа становить 10-15%, книг – 30-50%, а в сегментах одягу і взуття, товарів для дітей, косметики та парфумерії – 50-200%.

Вже тоді в цілому «непрофільні» товари приносили Чечоткіну половину доходів.

Продавалися на Rozetka і квитки, однак Чечоткін сам публічно неодноразово визнавав, що вони не цікаві з економічної точки зору маркетплейсу. Те ж саме відбувалося і з напрямком книг – більшість книжкового асортименту на Rozetke зараз формують сторонні продавці.

Еволюція Rozetka

Першу офлайн-точку Rozetka відкрила в 2007 році, через півтора року після старту проекту. На кінець 2017 року у найбільшого інтернет-магазину країни працювали два об’єкти в Києві: на Ярославській і на проспекті Степана Бандери.

Точка на Петрівці площею 4000 кв. м з’явилася в листопаді минулого року. Магазин відрізняється величезним асортиментом: тут представлено близько 20 000 SKU, а товари, яких немає в наявності, доставляють клієнтам за 30 хвилин.

«Rozetka перша не тільки в Україні, а й в найближчих країнах, почала будувати омніканальность. Новий магазин – продовження наших експериментів, і ми плануємо відкрити ще кілька», – коментував відкриття гіпермаркету Владислав Чечоткін.

Співзасновник Асоціації рітейлерів України Олександр Фіалка зазначає, що Rozetka домінує в онлайн, а тепер успішно виходить і в офлайн: “Вони впровадили високі стандарти сервісу і, мені здається, що формат, обкатаний на Петрівці, будуть тиражувати і далі. Мультіканальний рітейл в дії – те ж саме що відбувається і з іншими транснаціональними операторами – вони все йдуть в офлайн”.

Директор і керуючий партнер PayForce Іван Істомін каже, що завдяки виходу в офлайн і побудови відповідного клієнтського досвіду, Rozetka зміцнює свої позиції лідера онлайн-продажів: “Конкуренція ціною відходить на другий план. Rozetka вже давно не найдешевша. Темп життя змінюється. Ми все більше хочемо «тут і зараз». Цифровий мікс онлайну і офлайна дозволяє цього домогтися”. За його словами, рітейлери і онлайн та офлайн вже успішно один з одним конкурують, уважно стежать один за одним, впроваджують кращі практики.

Читайте також –

Як у Безоса: що Rozetka.ua запозичила у Amazon


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, голова правління Mandarin Plaza Group, девелопера та оператора найбільших українських ТРЦ, зокрема,...
time icon  
  48
Усі новини ринку