Асоціація рітейлерів України просить продовжити 0% еквайрингу для бізнесу до кінця воєнного стану

Асоціація рітейлерів України просить продовжити 0% еквайрингу для бізнесу до кінця воєнного стану

09.04.2022 02:15
  1210
rau

Асоціація рітейлерів України звертається з проханням підтримати український бізнес та ініціювати продовження дії 0% міжбанківської комісії (еквайрингу) для всіх транзакцій в межах України у фізичних торгових точках та онлайн до закінчення дії воєнного стану.

У березні 2022 року у зв’язку з військовою агресією на території України, що призвело до ускладнення умов готівкових розрахунків, проведення інкасації та інших процедур обігу готівки, пріоритетом для суб’єктів роздрібної торгівлі стало безготівкове обслуговування клієнтів, видача готівки з кас магазинів. Офісом президента України та Національним банком України також було наголошено на необхідності забезпечити в роздрібних магазинах, аптечних та інших закладах обов’язкову можливість для покупців розраховуватись безготівково.

Варто зазначити, що вартість еквайрингових послуг є однією з найбільших затрат рітейлу, яка становила до 2% від суми транзакції.

Враховуючи складну економічну ситуацію, в якій знаходиться роздрібний бізнес під час війни, для забезпечення стабільності та безпеки платіжної інфраструктури та використання цифрових платежів, в березні 2022 міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard було прийнято рішення про:

  • зниження міжбанківської комісії (інтерчейндж) до рівня 0% для всіх транзакцій в межах України у фізичних торгових точках, онлайн до 31 квітня 2022 року.
  • скасування транзакційних комісій для банків-еквайрів та банків-емітентів за внутрішніми операціями в Україні до 31квітня 2022 року.

Підвищення вартості еквайрингових послуг з травня 2022 може мати негативний вплив на доступність безготівкових розрахунків для населення, адже стане для бізнесу знов дороговартісною послугою. В умовах неможливості проведення банками інкасації в містах, де проходять бойові дії, така ситуація буде мати загальний негативний вплив на безпеку платіжної системи.

Продовження дії 0% ставки також важливе для бізнесу, який розпочинає своє відновлення після місячної перерви в роботі.

Враховуючи це, Асоціація рітейлерів України звертається з проханням підтримати український бізнес та ініціювати продовження дії 0% міжбанківської комісії (еквайрингу) для всіх транзакцій в межах України у фізичних торгових точках та онлайн до закінчення дії воєнного стану.

Читайте також –

Food-рітейл зможе залучити додаткові пільгові кредити до 1 млрд грн


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку