Топ-10 найдорожчих ритейл-брендів світу: версія Interbrand

Топ-10 найдорожчих ритейл-брендів світу: версія Interbrand

05.10.2018 08:00
  855
Іван Зайцев

Міжнародна дослідницька компанія Interbrand представила своє чергове дослідження найдорожчих глобальних брендів світу. У списку присутні 10 компаній сфери рітейла.

Як і більшість подібних рейтингів, список Interbrand не позбавлений суб’єктивності. У кожної дослідницької компанії – свої критерії та підходи до оцінки вартості торгових марок. Саме тому топ-100 найдорожчих брендів від консалтингової компанії Brand Finance разюче відрізняється від аналогічного списку Millward Brown Optimor, а журнал Forbes пропонує вже третій варіант. Не відстають і українці: списки найдорожчих вітчизняних брендів від журналів Корреспондент і Новое Время відрізняються кардинально.

За підсумками дослідження список найдорожчих брендів світу передбачувано очолила компанія Apple – її торговельну марку оцінили в $214, 5 млрд. На другому місці не менше передбачувано Google – $155,5 млрд. Замикає трійку лідерів Amazon – бренд найбільшого онлайн-рітейлера світу за рік подорожчав на 56% і його вартість перевищила $100 млрд. Зрозуміло, він же очолює і рейтинг серед рітейлерів.

Але на відміну від деяких Interbrand опублікував повну методологію проведення свого дослідження. З нею можна сперечатися, але не визнати логічність важко. Отже, щоб бути включеним в Best Global Brands, бренд повинен бути дійсно глобальним. У вимірних термінах це вимагає, щоб:

  • щонайменше 30% доходу надходило не з домашньої країни бренду;
  • бренд повинен мати значну присутність в Азії, Європі та Північній Америці, а також на ринках, що розвиваються;
  • дані про фінансові показники бренду повинні бути досить загальнодоступні;
  • очікується, що компанія буде прибутковою в довгостроковій перспективі, забезпечуючи зростання вартості бренду;
  • бренд повинен публікувати інформацію про себе і бути присутнім в найбільших економіках світу.

Ці вимоги – бренд має бути глобальним, видимим, зростаючим і відносно прозорим за фінансовими результатами – пояснює виключення деяких відомих брендів, які в іншому випадку могли б з’явитися в рейтингу. Таких, як, наприклад, Walmart, Alibaba, Home Depot і ряду інших.

Щоб вирахувати щодо справедливу ціну бренду, фахівці Interbrand враховували три ключові компоненти:

  • аналіз фінансових показників;
  • роль бренду в прийнятті рішень про покупку;
  • конкурентоспроможність торгової марки (сила бренду).

Фінансовий аналіз. Вимірює загальну фінансову віддачу від організації або її прибуток після сплати податків.

Роль бренду в ухваленні рішення про покупку. Вимірює, наскільки на рішення про покупку вплинув саме бренд, а не ціна, зручність або функції продукту. Вимірювання проводяться в залежності від бренду трьома методами: первинне опитування, огляд історичної ролі брендів для компаній цієї галузі або оцінка експертної групи.

Сила бренду. Brand Strength вимірює здатність бренду формувати лояльність і, отже, стійкий попит і прибуток в майбутньому.

Читайте також –

Українські гірки: як змінювалися доходи та прибутки українських рітейлерів у 2016-17 роках


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку