Алгоритм сворення якісних статей

Алгоритм сворення якісних статей

21.11.2022 11:40
  296
rau

Редагування будь-якого інформаційного чи комерційного тексту, навіть пості для соцмережі −  складний, але цікавий процес, що так само важливий, як написання. Щоб спростити завдання, можна скористатися простим алгоритмом, який допоможе працювати з усіма видами текстів. Суть в тому, щоб на кожному етапі усувати недоліки і досягти потрібного результату.

Головні кроки при роботі з текстами

Загалом будь-який текстовий файл, будь то опис товару/послуг, інформація про гральні автомати або щось інше, потребує коригування, що засноване на трьох діях:

  1. Перевірка на відповідність темі та ТЗ, редагування структури, форматування.
  2. Позбавлення «води». Скорочення, усунення всього зайвого.
  3. Вичитування деталей. Виправлення друкарських, а також стилістичних, пунктуаційних та орфографічних помилок.

Отже, слід дотримуватися саме такої послідовності дій. Для пришвидшення роботи можна скористатися певними програмами, що вказують на ті чи інші недоліки, які може бути складно помітити самостійно.

Відповідність завданням

Якщо автор має ТЗ від замовника, це полегшує роботу. Слід уважно ознайомтеся з технічним завданням, перевірити сам текст, заголовок, підзаголовки та визначити, чи відповідає структура та зміст ТЗ. Якщо конкретних вимог немає, при першому читанні треба звернути увагу на дотримання теми та послідовність, логічність і глибину її розкриття. Важливо: заголовок має відображати тематику тексту, а назви розділів – їх вміст.

Дотримання фактів

Якщо в тексті є імена, дати, назви, терміни тощо, вони мають бути правильними. Слід грамотно оперувати термінологію та впевнитися, що з технічного боку інформацію викладено правильно. Все треба перевіряти, що нескладно зробити, скористувавшись профільними інтернет-ресурсами.

Перевірка унікальності

Іноді унікальність тексту має бути стовідсотковою, але в деяких випадках допускається певний відсоток плагіату. Але відвертий плагіат – це вже занадто. Слід перевіряти тексти за допомогою спеціальних сервісів, щоб визначити, які частини краще переписати, а які можна залишити без змін. При цьому слід враховувати, що можливість довести показник до 100% залежить від виду та змісту тексту. Так, в юридичних, медичних і деяких технічних текстах це може бути неможливим.

Ключові слова та спам

Ключові фрази допомагають сайту, де буде розміщений текст, піднятися у пошуковій видачі. Зазвичай в ТЗ є перелік ключів, що їх слід вписати в текст. Зустрічається кілька варіантів входження: точне, пряме, морфологічне та розбавлене іншими словами. У будь-якому разі ключ має бути вписаний так, щоб текст зберіг природність та стилістичну грамотність.

Візуальне оформлення

Текст необхідно зробити максимально приємним та зручним для читання. Для цього рекомендується:

  • розділити вміст на абзаци з інтервалами між ними;
  • вирівняти блоки та ілюстрації;
  • оформити підзаголовки, списки, інші елементи.

Зображення, інфографіка, схеми тощо мають бути якісними та розміщуватися якомога ближче до того блоку інформації, який вони ілюструють. В комерційні тексти краще не вставляти зображення продукції, яку не пропонує виробник/продавець.

Позбавлення «води»

Через слова-паразити, неінформативні блоки без смислового навантаження, велику кількість займенників тощо текст може справити негативне враження. Звісно, що певні тексти (наприклад, розважальні) не можна «пересушувати», адже через це вони стають нудними. Але медичний, технічний, юридичний і деякий інший контент вимагає точності та чіткості. У ньому не повинно бути нічого зайвого.

Єдність форми та змісту

Важливий аспект, пов’язаний із попередніми. Йдеться про стиль, адже професійна стаття про перебіг якоїсь хвороби та текст про висадку городу для звичайних дачників – принципово різні речі. Кожен варіант вимагає певного стилю написання, об’єму термінів та «води».

Якщо пропрацювати текст правильно та виправити всі помилки, він стане якісним та гарантовано принесе користь як читачам, так і ресурсу, на якому буде розміщений.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку