Віолета Титаренко, Люксоптика: Рекламна кампанія Casta стала для нас першою після двох локдаунів
Директор з маркетингу мережі Люксоптика Віолета Титаренко про роботу в нових умовах локдауну, розширення мережі, ВТМ і суббренди компанії та подальший розвиток.
Цей текст доступний також російською мовою
Цього року рітейлеру Люксоптика виповнилося 27 років. За ці роки мережа виросла з однієї торгової точки в Харкові до 207 магазинів у всіх регіонах України і запустила кілька суббрендів. Як розвивається кожен з них, чи готова мережа до нових локдаунів і який новий бренд планує запускати, RAU розповіла директор з маркетингу Люксоптика Віолета Титаренко.
– Нещодавно Люксоптика подолала позначку в 200 магазинів. Де відкрився ювілейний торговий об’єкт?
– У Вишгороді. Ювілейний магазин знаходиться в ЖК “Борисо-Глібський”.
– Наскільки продуктивним видався 2021 рік? Скільки оптик вдалося відкрити за 10 місяців?
– Незважаючи на локдауни, ми виконуємо показники, закладені в бюджет. Цього року з’явилося 20 нових оптик. Сім з них у нових для нас містах – Умань, Дрогобич, Кам’янець-Подільський, Ізмаїл та Сєвєродонецьк. І в 10-ти оптиках проведені реконструкції. До кінця року плануємо зберегти динаміку відкриттів.
– Як “червоні” зони відобразяться на роботі мережі?
– У Люксоптика представлений товар медичного призначення, тому продовжимо роботу практично скрізь. Як і аптеки, ми також маємо право продовжувати роботу.
– У жовтні у вас почалася рекламна кампанія, присвячену бренду Casta. Як в цілому Люксоптика прийшла до ідеї розвитку ВТМ?
– Перші власні торгові марки Люксоптика запустила в 2008 році. Однією з них була Casta. На той момент в мережі вже було близько ста оптик і ми були присутні в усіх великих містах України. Це був період трансформації, коли з салонів оптики в більш дорогому сегменті ми перетворилися в національну мережу. На той момент світ переживав економічну кризу, люди стали менше зароблять, і товар подорожчав через коливання курсу валют. Щоб люди могли купувати якісні окуляри за доступною ціною, з’явилися ВТМ Люксоптики. Таким чином, ми не тільки утримали клієнтів, але й змогли розширити аудиторію.
– Як багато власних торгових марок ви розвивали?
– Зараз з них залишилися тільки Casta і Sunderson. Орієнтувалися на молоду аудиторію, але маркетингу на ВТМ, як такого, не було – тільки логотип і ціна. У 2016-му вибрали Casta для формування повноцінного бренду: оновили айдентику, зробили упаковку, розширили викладку і запустили першу рекламну кампанію.
За підсумками 2017 року продажі окулярів бренду Casta виросли в 2,5 рази в порівнянні з попереднім роком. У 2019-му бренд Casta увійшов до топ-3 продажів в Україні разом з Polaroid і Ray-Ban.
– Також ви запустили Casta в окрему торговельну мережу. Скільки зараз торгових точок в ній?
– Один магазин був у київському ТРЦ River Mall і один – в Одесі, але їх більше немає. Ми спробували запускати монобренди, але ситуація з локдаунами в 2020 році змусила нас зупинити розвиток мережі. Зараз Casta продається в нашому роздробі і через дистрибуцію.
– Люксоптика також розвивала бренд сонячних окулярів My I by Luxoptica. Наскільки йому вдалося пережити попередні карантини?
– My I by Luxoptica на даний момент представлена дев’ятьма торговими точками. Вони присутні в торгових центрах поверхом вище або поруч з Люксоптикою. Один з них у львівському аеропорту. Також у нас є luxury-мережа spex., в якій пропонуємо оправи і сонцезахисні окуляри преміальних світових брендів. Мережа складається з шести торгових точок – двох в Києві в ТРЦ Mandarin Plaza і на вулиці Городецького, дві в Одесі, і по одній в Харкові і Дніпрі.
– Скільки у вас всього власних торгових марок?
– ВТМ всього три – Luxoptica, Casta і Sunderson. У період локдаунів підтримували ці бренди в соціальних мережах і зараз кампанія “Місто і місто”, присвячена Casta, стала для нас першою після двох локдаунів.
– Яка мета цієї кампанії?
– Casta з самого початку задумувалася як молодіжний бренд, але зараз занадто незрозуміло, що означає “молодіжний”. Бренд підходить для різних вікових категорій. Він, скоріше, про те, які ми всі різні. Темою і головним героєм колекції 2021 для Casta стало “місто”. Місто як місце дій, географічна точка на карті, точка з душею. Зі своїм темпоритмом, вулицями, що дзижчать, помітними вивісками і відокремленими віконцями на восьмому поверсі. І місто як метафора, художній образ людини. Комплексної, складної структури зі своїми правилами, традиціями і світовідчуттям.
Рекламні матеріали мають форму “кіноцитат”. Це короткі оповідання, які немов висмикнуті з великого кіно. З різножанрового кіно. Тут і міське фентезі, і сюрреалізм, і ромком, і детектив і т. п.
Головні діючі персонажі – місто і городяни. Але місто не зовсім звичайне. І городяни теж. Тут нарівні зі звичними людьми може жити людина-ящір і говорить камінь. Ця неймовірна кампанія розроблена агентством Bart & Fink. Перші тижні запуску діджитал кампанії показують супер результати. Незважаючи на те, що ми запускали на охоплення, ми отримали високий CTR, аудиторії цікаво дізнатися більше. Ми отримали високу частку взаємодії з рекламою бренду.
– Чому залишили бренду назву Casta? Адже на ринку вже є мережа ресторанів Casta, той же маркетплейс Kasta, що теж вельми співзвучно. Не стикалися з курйозами з цього приводу?
– Так склалося історично. У 2008 році цей бренд вже існував і якби ми змінювали назву, то запуститися змогли б в кращому випадку через рік. На той момент колекція вже була замовлена. Варіант зміни назви був, але вирішили, що не станемо цього робити. По продукту і товару з іншими “кастами” не перетинаємося, логотип зареєстрований і йде в зв’язці з Люксоптикою. А якихось складнощів ніколи не відчували.
– Наскільки вдалося вирівняти фінансові показники компанії в порівнянні з попереднім періодом?
– Відразу після першого локдауну ми ризикнули і вийшли з великою рекламною кампанією сонцезахисних окулярів. Це дозволило нам збільшити клієнтську базу. Тому я не можу сказати, що 2020 рік був для нас зовсім поганим. Недоотримані продажі ми не перекрили, але на показники 2019-го вийшли. Про поточний рік поки рано говорити, але ситуація точно краще.
– Наскільки зросли онлайн-продажі і яка їх частка в загальній структурі продажів?
– Поточні онлайн-продажі вище докарантинних десь в чотири рази. Обсяги продажів luxoptica.ua досягали пікового зростання в період першого локдауну – досягали 13-кратного зростання. Але говорити про якусь відчутну частку в порівнянні з офлайн-продажами поки не доводиться.
Через інтернет найбільше продаються контактні лінзи і сонцезахисні окуляри. Але варто підкреслити, що в інших країнах частка онлайн-продажів окулярів також невисока, враховуючи специфіку цього продукту.
– Над чим ще плануєте працювати в найближчому майбутньому?
– Будемо продовжувати експансію, і вважаємо це частиною стратегії розвитку ринку. Ядро бізнес-моделі Люксоптики залишається медичним – це перевірка зору. У невеликих містах запускаємо бренд Life в найнижчій ціновій категорії від 300 грн. Він створений для того, щоб знизити поріг входу в Люксоптику для жителів невеликих населених пунктів, тому він не буде представлений у всій мережі. Продовжимо доводити концепцію, що Люксоптика – це супермаркет оптики.
Читайте також
https://rau.ua/ru/news/news-company/lyuksoptyka-titarenko-byudzhet/